Autor Zpráva
Prochy
Profil
Zdravim,

budu potřebovat do budoucna skenování pomocí webu. Vložim dokumenty do skanu, na webu dám skenovat a soubor se nahraje na server. Máte někdo s tím zkušenosti? Zkoušel jsem něco hledat, ale bohužel bez úspěchu (aspoň tedy v ČJ). Skener by se teprve kupoval. Zajímá mě kolik je nutné případně do toho všeho včetně nějaké api investovat.

Děkuji za odpověď
SpatnaKlavesnice
Profil *
Tak to by (alespon na linux serveru) nemel byt problem. Pres exec spustis nejakou utilitku ktera to oscanuje a ulozi nekam do tempu a pak to jen zkopirujes. Skener vybirej podle zkusenosti ostatnich lidi v linuxu, je dobre hodne Googlovat recenze... Samotny skript je otazka tri radku.
Prochy
Profil
To asi nepůjde, jedná se totiž o webovou aplikaci s hosting, takže ten exec by nejspíš nefungoval. Jelikož počítám, že ten exec spouští věci na straně serveru. Je to aplikace v PHP asi sem to měl dodat hned na začátku. Našel jsem tento článek, ale je už 8 let starý.
Alphard
Profil
Prochy:
Ten program neměl být na serveru, ale na počítači, který komunikuje se scannerem. Na server už by se poslaly jen výsledné obrázky, ftp, http, jakkoliv. Dotaz byl myslím pochopen tak, že se hledá řešení pro jeden konkrétní scanner, byť třeba v nějaké knihovně.
Představa, že by si libovolný uživatel ze svého počítače a svého scanneru skenoval přímo na web se mi zdá nereálná, snad jste to nemyslel takhle :-)
Prochy
Profil
Je to tak jak myslíte, jde o firemní aplikaci, kterou využívá dejme tomu 20 lidí max. U jednoho počítače by byl ten skener, po přihlášení do aplikace a zobrazení nějakého klienta, by byla možnost naskenovat dokumenty, kde by se kliknutím na dané tlačítko vyskočil input na název souboru a poté by se soubor naskenoval a následně nahrál na ten hosting. Nejsem si jistý jak správně funguje funkce exec, která spouští externí program, počítám, že to funguje tak, že na daném hostingu to spustí daný příkaz. Nikdy jsem to nevyužil, tak nevim, jaké jsou u toho možnosti.

Počítám, že by se to dalo vyřešit možná pomocí nějakého java appletu, který by s tím skenerem komunikoval, jelikož počítám, že přes Javascript nebo něco podobnýho asi nemám šanci uspět.
Alphard
Profil
Hosting ze svých úvah zatím úplně vynechte, to je ten nejmenší problém. Upload script na hostingu jde vyřešit deseti řádky.

po přihlášení do aplikace a zobrazení nějakého klienta, by byla možnost naskenovat dokumenty
Nejlepší by bylo využít aplikaci dodanou výrobce scanneru a jen ukládat soubory do nějakého adresáře.
Po dokončení skenování stačí malinký prográmek, který obsah tohoto adresáře uploaduje na web, tipují spíš používání Windows, takže v C# otázka pár řádků (nebo tohle s ručním výběrem šlo i přes webové rozhraní).

Kdybyste chtěl pro skenování dělat vlastní rozhraní, vyberte si scanner, který má rozumné API a pak třeba něco ve stylu .NET TWAIN image scanner - CodeProject. Nevypadá to moc obtížně, ale vidím to na lokální nebo síťovou aplikaci. Ta vaše představa, že to pořád chcete řešit přes server, se mi zdá zbytečně komplikovaná.
peta
Profil
Normalni skener umi posilat na mail nebo do pc. Takze, jedine, co potrebujes je php aplikace, co umi otevirat mail nebo prijimat soubory. V cronu bys pak nastavil, ze se ma spoustet treba kazdych 5 min kontrola zadane mailove adresy pomoci tveho php programu. Mel bys tez hlidat overovani zdroje mailu, ipadresu z hlavicky, aby ten program ignoroval spam (to by se dalo poresit mailove filtry, zarazenim do prislusne slozky, ze bys daval na web jen to, co je v te slozce).
http://cz1.php.net/manual/en/book.imap.php
DobraKlavesnice
Profil *
Vy to strašně zesložiťujete. Na ten počítač, ke kterýmu je připíchnutej ten skener nainstalujte linux (nebo vezměte nějaký jiný šrot-pc jestli se vám nechce obětovat ten co tam je teď). Jestli s linuxem nemáte zkušenosti, doporučuju nějaký *Ubuntu. Ovladače na ten skener to určitě bude mít zabudovaný. Pak se na tom serveru musí rozjet PHP a apache, to je otázka nainstalování dvou balíků. Potom se přes exec pustí program scanfile, který naskenuje obrázek do pnm a pak pomocí Image/GraphicsMagicku se ten pnm převede na png/jpg. A potom pomocí standardních příkazů php pro práci s FTP odkopírujete naskenovaný soubor na Váš hosting. Nebo rovnou jestli máte veřejnou IP nebo se na to bude přistupovat jen z místní sítě tak můžete spustit tu webovou aplikaci na tomto počítači.
Joker
Profil
DobraKlavesnice:
Vy to strašně zesložiťujete.
A navrhovaný postup je „obětovat“ ten počítač, přeinstalovat operační systém, pak v Prochymu asi neznámém systému a aplikacích něco instalovat a konfiguraovat webový server…
Což je de facto jen složitější analogie toho, co navrhoval Alphard (on jen navrhuje nepřeinstalovávat systém a použít už nainstalované aplikace).
peta
Profil
DobraKlavesnice: Rasbery Pi je za 500 a neni to srot a ani nezabira tolik mista :)
Prochy
Profil
Takže podle Vás bude nejjednodušší použít nějakou další aplikaci (např. od výrobce skenru), kterou to naskenuji a až poté by se to uploadnulo přes nějaký formulář na webu? Je snaha to, co nejvíce zjednodušit uživateli, proto by byl nejlepší ten sken přímo z té webové aplikace. Samozřejmě, jestli by to bylo nějak časově programově náročnější, tak bych zvolil tu variantu se skenováním mimo prohlížeč a následný upload pomocí formuláře.

Použití linuxu spíš padá, jde o to, že tam pracují lidi, kteří s PC nemají velké zkušenosti natož s linuxem. Já bych si s tím linuxem poradil, ale kdyby došlo k nějaké havárii, tak by byl problém s nápravou, jelikož bych byl od toho počítače vzdálený asi 110km a je nutné aby to pokud možnost fungovalo 100% spolehlivě.

Aplikace je nutné provozovat na hostingu, aby bylo možné přistupovat i z domova. S tím vlastním serverm by to asi šlo, ale jak říkám je tam problém se o to při havárii starat. A navíc s vlastní konfigurací PHP & MySQL serveru nemám zkušenosti, takže to je učení se dalších věcí navíc.
Joker
Profil
Prochy:
Mně není úplně zřejmé, jakým způsobem se s tím má pracovat.
Co jsem pochopil, je někde scanner. Ten -aby fungoval- musí být připojený k nějakému počítači.
Aby někdo mohl skenovat, asi bude muset přijít ke scanneru a vložit tam dokument. Webovou aplikaci si sice otevřu klidně z jiné země, ale jak dostanu dokument do scanneru? A pokud už budu fyzicky u scanneru, není snazší skenování řídit z toho počítače, ke kterému je scanner připojený?
Prochy
Profil
Jasný ono by se počítalo s tím, že by to skenování přes tu webovou aplikaci fungovalo pouze na tom jediném počítači, kde by byl ten skener umístěný.


Ale asi to nechám na ty aplikaci od výrobce skeneru a následně se to vloží pomocí nějakého formuláře. Asi to bude nejlepší varianta, je zatím čas než na tom začnu pracovat, tak sem potřeboval slyšet vaše názory
Str4wberry
Profil
Já to chápu tak, že by ve webové aplikaci mělo být tlačítko „Skenovat“, co po vložení dokumentu do skeneru a oskenování zobrazí výsledek opět ve webové aplikaci.
Prochy
Profil
Str4wberry:
Ano, takhle by to bylo zamýšleno, samozřejmě by to skenovalo pouze u PC, kde je skener připojen. U ostatní Tabletů nebo počítačů by dané tlačítko bylo schováno.
Joker
Profil
Prochy:
Jasný ono by se počítalo s tím, že by to skenování přes tu webovou aplikaci fungovalo pouze na tom jediném počítači, kde by byl ten skener umístěný.

Pak je otázka, jakou výhodu by měla webová aplikace proti nativní skenovací aplikaci přímo na tom počítači.
peta
Profil
Ja bych prave vyuzil toho, ze skener umi poslat mail. Takze manik na skeneru navoli odeslani do mailu. Php program si kazdych 5 min zkontroluje box a z neho tam nasouka obrazky, dokumenty automaticky a nebo na tlacitko v php programu.
Samozrejme, poslal to jako prilohu take neni problem (pro mne), jen musis uzivatele naucit obsluhovat skenovaci soft a naucit ho pridavat prilohu.
Nevyhoda je, aspon ten nas skener to neumi, ze tam nelze nastavit nic jineho, nez mail adresu, kam to ma odeslat. Cili, by neslo rozlisovat, jaky typ dokumentu to je a musel by to nekdo zkouknout a spravne zaradit a pojmenovat.

Chapu to tak, ze mas proste na webu sklad nejakych vyhlasek nebo faktur a potrebujes to tam shromazdovvat s ruznych mist s co nejmensi pracnosti. Idealne, aby se to po zmacknuti Skenovat na skeneru samo tam nahralo bez nutnosti uzivatele spoustet neco v pc nebo jinde.
U nas by treba prichazeli v uvahu ruzne podnikove smernice a vyhlasky, ktere ted kolega pracne oskenuje do souboru, pak pres ftp souka na web a vytvari k tomu odkazy.
Str4wberry
Profil
Tak výhodu by měla v tom, že by se člověk nemusel přepínat do jiné (desktopové) aplikace.

Jinak asi by mohlo existovat nějaké řešení ve Flashi/Javě. Když se Flash dostane k webkameře, mohl by se dostat i ke skeneru.
Prochy
Profil
peta:
Nenene skenování by bylo prováděno pouze z jednoho místa. My máme na škole tiskárnu/skener/kop. taky s možností zasláním na maila, ale také bez možnosti upravit předmět. To už vyjde potom líp skenování přes tu pomocnou aplikaci. Kdyby bylo možno nastavit předmět, tak už by se to potom rozkouskovalo a přiřadilo ke správnému klientovi.

Př.:Přijde zákazník k doktorovi a donese mu nějaký dokument, který potřebuje daný doktor uložit k tomu klientovi, tak ho naskenuje a přiřadí se k tomu klientovi.

Str4wberry:
Tak výhodu by měla v tom, že by se člověk nemusel přepínat do jiné (desktopové) aplikace.
Přesně tak jiná výhoda by v tom nebyla, ale i tak si myslim, že by to byla velká výhoda. Nemusel by zákazník pracně hledat v počítači, kam se mu ten sken uložil, i kdyby měl nastaven defaultně výchozí složku, bylo by to i tak zdlouhavější.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0