Autor Zpráva
Tonny
Profil *
Ahoj,
vyvýjím a spravuji jeden trochu větší web (PHP, databáze, atp..) a potřeboval bych dělat nějaké úpravy a odladit je někde bokem.
Až pak je nahrát na oficiální web.
Zatím to dělám tak, že mám vytvořenou subdoménu a na ni vždy nakopírovanou nejnovější verzi webu, kterou si nějak upravím a pak zase nahrávám zpět.
Nepovažuji to za příliš dobrý, nebo minimálně profesionální způsob, především proto, že je to zdlouhavé. :(

Je na to nějaká osvědčená praxe? Rád bych to řešil nějak jednodušeji, než verzovacími systémy.

Díky moc za jakoukoli radu :)
Alphard
Profil
Tonny:
mám vytvořenou subdoménu a na ni vždy nakopírovanou nejnovější verzi webu, kterou si nějak upravím a pak zase nahrávám zpět
Nechápu to nahrávání zpět. Přímo na serveru se přece nic neupravuje, jen se tam kopírují hotové věci z lokálu, ne? Verzovací systémy tady jsou právě od toho, aby to ulehčily. Počáteční nastavení se může zdát komplikované, ale pak je nahrání změn na web otázka několika úderů do klávesnice (alternativně pár kliků pro ty, kdo používají GUI).

Vývoj obvykle probíhá na lokále, kde se ladí základní verze, většinou každý vývojář svůj modul. Výsledek se nahrává na live server právě na nějaké testovací domény, kde se testuje celý systém jako celek na konfiguraci shodné s live serverem. Mají tam přístup i lidé z vedení, testeři apod. Může být třeba alfa, beta nebo i víc verzí, podle složitosti systému. Odladěné verze jsou na live. Všechno to řeší právě verzovací systémy, neumím si to představit bez nich.

Pokud jste jediný vývojář, nebo je to třeba soukromý projekt, celý řetězec se zjednodušší, protože vypadne testování modulů od různých lidí. A pokud pracujete víceméně lineárně (myšleno bez potřeby různých větví a revertování dřívějších změn), mohl byste si vystačit třeba s nějakým chytřejším FTP uploaderem, viz např. FTP Deployment: nahrávejte přes FTP chytře » phpFashion.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0