Autor Zpráva
Barbora Vašíčková
Profil
Dobrý den,
potřebovala bych informaci, jestli se lze nějakým způsobem dostat k rychloobrátkové (nejen) databázi čárových kódů? Registrační pokladny musí nějakou databázi využívat...? Pokud nechci standardní pokladní systémy, mám vůbec šanci?
Moc děkuju za odpovědi!
aDAm
Profil
databáze? wtf? čárový kod je přeci reprezentace nějaké řetězce, pak jen stačí jaký typ čárového kódu se má použít a čárový kód se generuje z tohoto řetězce.
Barbora Vašíčková
Profil
aDAm:
Pokud vaší odpovědi rozumím správně, tak musím reagovat - nejde mi o generování čárových kódu, jde mi o produkty, kterým byl již unikátní kód přiřazen - ptám se jako laik, nevím, jak to funguje.
Joker
Profil
Barbora Vašíčková:
Když se podíváte na typický čárový kód pro zboží (EAN-13), je pod ním napsané číslo:

(viz také cs.wikipedia.org/wiki/Čárový_kód )

Čárový kód je vlastně reprezentace toho stejného čísla jiným způsobem zápisu (jde o to, že takový zápis je mnohem snazší strojově přečíst).
Takže databáze čárových kódu je něco jako databáze čísel, to není prakticky k ničemu dobré.
Mike8748
Profil
Barbora Vašíčková:
záleží k čemu to chceš a kolik na to máš peněz.

podle prvních několika číslic se dá zjistit které firmě v které zemi byl daný EAN-13 přidělen (což samozdřejmě nemusí odpovídat zemi kde byl daný produkt vyroben/prodáván)
posledních několik číslic je kód zboží daného výrobce, takovou databázi má většinou jen výrobce. prodejci (obchodní řetězce, ...) si databázi většinou zpracují sami už pokud jim ji výrobce nebude chtít poskytnout (nebo za ní nechtějí dávat prachy)

taky se můžeš zeptat u http://www.gs1cz.org/
aDAm
Profil
Barbora Vašíčková:
a to chceš jako databázi produkt-kod? jako že tv lg XYZ-123 má čárový kód (EAN) 123456789 ?
LudekBrno
Profil
Barbora Vašíčková:
Neexistuje žádná všeobecná databáze, kde by bylo uvedeno, že kód 9878656800087877 = instantní polévka s příchutí česneku od Vitany a 0978654433532113 = iPhone 5S bílé barvy. Kódy si přidělují sami výrobci a v prodejně zase naopak kódu přidělí vlastní skladovou položku. Pokladna to pak při načtení kódu tahá jen z vlastní databáze skladu prodejny, případně u velkých řetězců z databáze centrálního skladu.
Deganawidah
Profil *
LudekBrno

Luďku, to se mýlíš, ta databáze musí existovat, protože v současnosti existuje aplikace na měření kalorických hodnot při hubnutí, a tam je možné načíst pomocí telefonu čárový kód potraviny, načež se rovnou zapíše do tvého přehledu její kalorická hodnota. Tedy ten program musí pracovat s nějakou databází. A potravin je tam 3 miliony druhů.
aDAm
Profil
Deganawidah:
a co takhle stav že to někdo plní?
LudekBrno
Profil
Deganawidah:
1) vytahuješ rok staré vlákno
2) žádná ofáciální databáze neexistuje. Nejspíš produkty přidávají samotní uživatelé aplikace.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0