Autor Zpráva
acronym
Profil *
Ahoj. Rád bych se zeptal, jestli někdo z vás neví, jak to chodí s vývojem svobodného softwaru a možností se tím normálně živit? Jak to udělat, abych mohl v klidu dělat to, co chci a ne to do čeho mně nutí zaměstnavatel, aby to bylo otevřené, svobodné a respektovalo by to svobodu druhých a dělat to jako normální zaměstnání? Neznáte některé české firmy, nadace či jiné organizace, kde to takto funguje?
Zechy
Profil
Nemyslím, že open source bude něco, co ti vydělá na živobytí. Zpravidla takovýhle věci fungují stylem donate - pokud chceš, přispěj mi libovolnou částku. Otázka pak je, jak moc by musel být tvůj software oblíbený, aby se sešlo už jenom těch 10 lidí, co ochotně pošlou třeba 1000 (a máš o něco víc než bejvají dnešní nástupní platy).
Jan Tvrdík
Profil
acronym:
Odpovědi na forum.nette.org/cs/17747-vyvoj-svobodneho-softwaru-jako-zivobyti ti nestačily? Můžeš se nechat zaměstnat v Red Hatu nebo openSUSE, ale jakožto zaměstnanec budeš logicky dostávat úkoly od zaměstnavatele.
Joker
Profil
acronym:
jak to chodí s vývojem svobodného softwaru a možností se tím normálně živit?
Většina placených vývojářů open-source jsou normální zaměstnanci různých firem. Buď přímo těch zaměřených na open-source software, jako Red Hat nebo Canonical, nebo i jiných firem, které si platí open-source vývojáře (například hodně výrobců hardwaru má zaměstnance, kteří se starají o podporu daného hardwaru v Linuxu).

Jak to udělat, abych mohl v klidu dělat to, co chci a ne to do čeho mně nutí zaměstnavatel
Tak samozřejmě můžete dělat na vlastní pěst, tam žádný zaměstnavatel není. Ale zas musíte dělat to, do čeho Vás nutí klient :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0