Autor Zpráva
anonym
Profil *
v akom programe by som mohol otvorit extremne velke fotky //myslim vo formate JPG
//myslim fakt velke //nad 10 MB (ba dokonca nad 50mb)
ak mi hocico poradite budem rad //nemozem to otvorit normalne lebo mi to sekkkkkkkkne
thingwath
Profil
Nějaký lepší grafický editor by to snad zvládnout měl. Normálně znamená co?
Acci
Profil
Hlavně to záleží na velikosti tvojí RAM, na programu zase až tak ne. Ale zkus vyzkoušet IrfanView, ten mi na mém PC otvírá i obrázky o velikosti 100MB (BMP)
flz
Profil
mne ACDSee po dakej dobe otvori aj 1gb obrazky (satelitne snimky) a to mam len 256 ram
Radek Hrabůvka
Profil
Pokud máš hardware, jako ten-jehož-jméno-se-nevyslovuje, tj. 2GB RAM, tak na programu příliš nesejse. Ale pokud velikost obrázku několikanásobně překračuje množství volné paměti (XP jsou "žravé" oproti win 98), a to se, tak se rozdíly v jednotlivých programech projeví velice výrazně, a zatímco ACDSee pomalu a jistě zobrazuje, jiný program může spadnout. Stáhni si ACDSee, má tuším měsíční zkušební dobu a když jsem loni zkoušel podobné "zvěrstva", tak ze zkoušených programů (další Corel, PSP, Xn, Irfan) zobrazil nejrychleji. Který program se sekl, si bohužel nepamatuji.

Pokud chcete porovnávat velikosti obrázků pro zobrazení, je důležitá nekompresovaná velikost, takže takový 10 MB JPEG je pravděpodobně větší, než 100 MB BMP, s kterým navíc windowsy nemají moc práce, protože jde o jejich nativní formát.
thingwath
Profil
S BMP nebude mít nikdo moc práce...
flz
Profil
ja som otvaral tiff (?)
hexo
Profil *
1 GB SAKRA ODKIAL TO MAS?
//DA SA TO DAKDE STIAHNUT //TO MA FAKT ZAUJIMA TO ROZLISENIE(TEDA KVALITA A VELKOST PRIBLIZENIA)
//pardon ze som to velkymi pismenami (omylom som mal zapnuti caps lock a nescelo sa mi to pisat odznova)
Martin Kuželka
Profil
OT: hexo: kdybys místo toho textu, kde píšeš, že jsi měl omylem zapnutý CapsLock, přepsal ten původní text, tak bys napsal o pouhých 18 znaků víc než jsi napsal nyní jako omluvu...
Tomik
Profil
Martin Kuželka
Že se ti to chce počítat... ;)

Jinak k tématu: ACDSee... :D
flz
Profil
hexo
satelitne snimky v povodnom rozliseni (ta 1gb snimka je topograficka mapa zeme s rozlisenim 21600x18000px s 24bitovou farebnou hlbkou) a zohnal som si to na p2p :)
na nete som nasiel tiez huste fotky, ale z vesmiru >> NOAO
Miloš
Profil
Tak jsem se pokusil o jednobarevný (celý bílý) RGB 10240 * 10240 jpg (Gimp pod WidlemaXP, 512MB RAM + 1024 virtuální paměti).
(10240 px * 10240 px = 104857600 px) * 24 bitů = 2516582400 bitů
/ 8 (bitů ba Byte) = 314572800 Bytů
/ 1024 = 307200 KB
/1024 = 300MB a na disku to má pouhých 615629B, takže by se to vešlo 2× na disketu.
ACDSee 3 (úmyslně nepoužívám novější) zobrazil za ca. 5 vteřin, ale vytvořit tu obludu trvalo věky, GIMP hlásil nevímproč přes 800MB.
Jerome
Profil *
Cau, poradte mi nekdo kde najdu velke fotky ke stazeni, chci si udelat nejaky obraz. Fotky vseho druhu. Dik costap@centrum.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0