Autor Zpráva
Cynik
Profil
Ahoj, všichni.
Zkoušel jsem snad úplně všechno, proto píši zde. Mám problém s tím, jak nahrát na web streamované video.
Jedná se konkrétně o televizní stanici, kterou jsem od známého stáhnul ve formátu .m3u.
Playlist jsem otevřel v poznámkovém bloku a přešel na odkaz, ze kterého to "nasává" data.
Jednalo o adresu tvar: http://ADRESA:8001, kde mi to hodilo nabídku stahování souboru typu "video/mpeg2stream"
A tak bych se chtěl zeptat:
Jak nahrát tento zdroj streamu na webové stránky, aby šel lidem spustit bez nutnosti stahování programu VLC?
Určitě to nějak jde, mnoho televiz má takhle zařízené své iVysílání normálně přes flash.
Klidně posílejte i těžší varianty řešení, co se týče programování nejsem začátečník.

Děkuji za odpověď, Cynik
Jozin
Profil
Zdravím, řešení si očividně sám napsal, například dát si na stránky flash přehrávač (případně abychom byli cool tak HTML5), který dokáže brát jako zdroj tuto adresu a umí přehrávat mime typ video/mpeg2stream.

Pokud by ti šlo o to produkovat svůj vlastní stream, tak to chce server (s verejnou IP), kde ti může běžet například vlc, které streamuje na nějakém portu (třeba 8001) a může být výstupem i jiný mime typ. Na stránkách pak platí to samé co jsem psal víše.

Ještě poznámka: tuším, že vlc má s možností streamování poskytovat i webové rozhraní pro přehrávání, což by asi usnadnilo celou práci a *.m3u, které již máš stačí pustit ve vlc na serveru s aktivovaným webovým rozhraním (ale to si opravdu nejsem jistý, že to vlc má, ale někde jsem to tuším četl), Jozin.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0