Autor Zpráva
anomys
Zdravím, zajímá mě Váš názor na úvodní stránku (jiná url, než samotný web) z hlediska funkčnosti a vyhledávání na webu.

Řekněme, že chci mít úvodní stránku (www.stránka.cz), která bude odkazovat na další stránku (www.stránka.cz/cz), může třeba jít o více jazyčnou stránku nebo prostě chci mít hezkou úvodní stránku, terá pak přesměruje uživatele dál, proto to rozdělení. Zajímá mě jak bude stránka fungovat, co si o tom myslíte, jestli to takhle půjde nebo je lepší mít obsah přímo v rootu (www.stránka.cz), jak to budou vyhledávače brát, jak odkazovat na sociální sítě (zda okazovat na tu úvodní nebo až na tu obsahovou), jestli mám na facebooku a dalších sociálních sítítch udělat share button pro uvodní stránku nebo až pro tu obsahovou (cz a popřípadně další - anglickou verzi) a podobně. Čím víc se rozepíšete tím lepší pro mě, klidně i pro a proti, co jsem tu nezmínil. Děkuji.
Marschmallow
anomys:
Určitě to vyhledávačům nevadí. Ale radši bych udělal rovnou přesměrování na www.stranka.cz/cz, ve které bude třeba v pravém horním přepnutí na www.stranka.cz/en, pl, ge... Takže si vytvoř třeba index.html a ten pak přeměň na cz. Dále nastav cz jako vychozí stránku po zadání www.stranka.cz/cz
Takže bych do htaccess dal:
# podstrceni obsahu index na adresu cz
Redirect 301 index.html cz

# nastaveni vychozi stranky adresare
DirectoryIndex cs
anomys
Marschmallow:
jde to udělat i bez htaccess? jelikož stránku mám statickou takýe jen číste html,css a javascript (jde o osobní portfolio).
Marschmallow
anomys:
Vytvoř si tedy prázdný index.html a do hlavičky (mezi tagy <head> umísti toto přesměrování:
<meta http-equiv="refresh" content="1;url=cz.html">

content="1 určuje za kolik sekund se má presměrovat, takže za jednu sekundu.
url=cz.html" určuje, na jakou stránku se má poté přesměrovat.
lionel messi
anomys:
Ide to aj v PHP, neviem, či máš podporu serverových skriptov. Súbory by však v tomto prípade museli mať príponu .php (ak nechceš .htaccess).
Marschmallow
Tím pádem, ale bude muset být koncovka .html. Takže www.stranka.cz/cz.html.
Nepodpora htaccess může být v budoucnosti problém.

lionel messi:
V PHP mu to nepůjde, Cituji anomyse: stránku mám statickou takýe jen číste html,css a javascript
lionel messi
Marschmallow:
Jasné, ale presmerovanie meta tagom z pohľadu vyhľadávačov som tu už tak trochu riešil: Najlepší spôsob presmerovania - chcem zachovať pozície.
anomys
lionel messi, Marschmallow:

Zeptám se takhle, pokud chci mít úvodní stránku, kde bude třeba uvítací text a obrázek a odkazy na moje sociální sítě, sdílecí tlačítka a pak 2 hlavní tlačítka (jedno bude odkazovat na anglickou verzi a druhá na českou verzi), myslíte, že to bude pro vyhledávače v pořádku nebo s tím bude mít menší problém?
jenikkozak
Marschmallow:
Tento způsob je naprosto nevhodný a zcela zbytečný. K čemu uživateli bude sekundu zírat na jakousi krásu a pak být násilně přesměrován kamsi pryč? Proč se mu ta nádhera nezobrazí přímo na té cílové stránce?

anomys:
Móda prázdných vstupních stránek dávno pominula. Určitě si tím nepomůžeš, spíše uškodíš. Uživatele nějaká krása na samostatné stránce nejspíš vůbec zajímat nebude, naopak je bude obtěžovat. Je dost pravděpodobné, že lidé přicházející z vyhledavačů se na tu stránku nedostanou, takže odkazy na jinou jazykovou mutaci a odkazy na sdílení budeš muset přidat i na podstránky.
anomys
jenikkozak:
Samozžejmě to chápu, proto se ptám. Jde mi právě o to, že bych přemýšlím o té jazykové mutaci, proto to chci rozdělit, ale zase mě právě mrzí, že nebudu mít využivou úvodní stránku (www.stránka.cz) ale že se bude pouívat jen (www.stránka.cz/cz a www.stránka.cz/en).

A zase že bych měl českou verzi webu na www.strána.cz a tu aklickou a jiné na www.stránka.cz/en, www.stránka.cz/pl, .... se mi oc takovy nezamlouvá.

Samozřejmě, že kdybych měl jen jednojazyčnou stránku, vůbec nepřemýšlím o úvodní stránce, ale jelikož v tom chci mít hlavu a patu, tak musím vzít v úvahu všechny možnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: