Autor Zpráva
wolfgur
Profil *
Zdravím, již delší dobou přemýšlím nad náhradou .doc od MS za otevřený formát. Rozhodoval jsem se mezi OpenDocument (jako z bláta do louže), TEX (skvělá práce s matematickými rovnicemi, bohužel výtvor nevidíte, dokud ho nevytisknete) a pro mě vítězným HTML ("nejrozšířenější" formát, očekávám jeho podporu i za 50 let, Hypertex a skripty, jako nevýhodu vidím počáteční náročnost při učení a vytvoření šablony a stylopisu).

Rád bych se zeptal na Váš názor, popřípadě zkušenosti, zdali se má cenu do tohoto projektu pouštět a pokud ano, jakou cestou se vydat (v čem tvořit).

Předem děkuji za komentáře.
Taurus
Profil
Pokud jsou rovnice významnou částí projektu, nevidím web jako výbornou volbu. Nemá žádnou podporu rovnic, jako třeba LaTEX. Záleží tedy na projektu a cílové skupině. Takto těžko soudit.
wolfgur
Profil *
Pravdou je, že rovnice jsou pro moji práci důležité. Co jsem prozatím zkoumal, tak jako nejvhodnější mi přijde kombinace zápisu rovnice v TEXu a kompilace pomocí js knihovny MathJax, na které funguje několik matematických fór. Jako výhodu vidím nesrovnatelně jednodušší zápis oproti MathML, naopak nevýhodou je nutnost stažení knihovny a zpracovaní na straně klienta. Účel světí prostředky a s tímto zlem jsem schopen se vyrovnat.
lionel messi
Profil
wolfgur:
Pridám štvrtú možnosť: Počas strednej školy som ako zrakovo hendikepovaný študent pracoval na notebooku a na matiku (aj rovnice) sa mi najviac osvedčil program: LyX — je zdarma, ovládanie mne osobne sadlo, príde mi intuitívne, všetko sa dá ľahko naklikať.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0