Autor Zpráva
jogurt
Profil
Zdravím.
Prosím, doporučte mi nějakého levného registrátora německých domén .DE
Registrátor nemusí být český (tady znám nejlevnější web4ce.cz, za 230 Kč ročně). Důležité je jen, abych u něj nemusel mít i hosting, abych měl doménu nasměrovanou na svůj prostor u jiného hostingu - tedy možnost nastavení DNS záznamů.

Také nevím, jestli nebudou nějaké problémy při registraci na držitele s českou adresou.

Zatím jsem našel nejlevnější ECS Webhosting za 5,95 € ročně.

Prosím, kdo s tím máte nějaké zkušenosti, poraďte. Například, jestli se neobjeví nějaké dodatečné poplatky, na co si dát pozor...
aDAm
Profil
To samo že budou problémy. Národní doménu může vlastnit pouze subjekt dané země. Většina registrátorů to řeší tak že registraci provádí na jejich lokální zastoupení.
jogurt
Profil
Konkrétně ten ECS k německé doméně nabízí "FREE trustee service". Viz www.ecs-webhosting.de/en/domain-registration-de.htm

Teď jsem našel ještě levnějšího registrátora: Domain Offensive, za 3.48 €/rok. Vypadá to, že také nabízí zdarma "Treuhandservice" službu. Akorát mají web jen v němčině.

Asi lépe udělám, když registrátora přímo kontaktuji. Vypadá to, že tady s tím nikdo zkušenosti nemá.
aDAm
Profil
A s čím chceš ty zkušenosti? Prostě si kup tam kde se ti líbí ale musíš počítat s tím že pokud nejsi německý subjekt tak tu doménu nebudeš vlastnit.
jogurt
Profil
Prostě jsem nikdy jiné než .cz domény neregistroval a neznám detaily, jak to chodí. Někdo to už dělal a tomu se říká zkušenost. Například teď jsem se dohrabal k tomu, že při registraci chtějí ještě asi 1,5 € za nějakou práci při registraci. Prostě takové jsou drobné odlišnosti od české registrace.

To s vlastnictvím nemusí být úplně pravda. "Es ist entweder ein lokaler Domaininhaber (Owner-C) oder lokaler administrativer Ansprechparnter (Admin-C) erforderlich." oder = nebo. Toto chápu tak, že stačí mít německý administrativní kontakt.

Takže děkuji za snahu, ale podle všeho s tím sám zkušenosti nemáš. Zatím jsi napsal jen jednu informaci a možná ještě špatně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0