Autor Zpráva
Hanj
Profil *
Dobrý den, zkouším pracovat s githubem a už z toho začínám být zoufalý. Založil jsem si účet na githubu, vytvořil jsem si repozitář ale ted nevím jak nastavit netbeans.
Když dám Git/clone tak to po mě chce url adresu a přihlašovací údaje, tak to tam zkopíruju pak se mě to zeptá jestli chci vytvořit projekt, vytvořím ho, potom si v něm udělám nějakou php třídu a kliknu na ní pravým a dám git/add, nic se nestane, ale potom můžu dát git/commit tam mám ten soubor připravený tak dám commit a opět se mi neobjeví v repozitáři.
Také mi není jasné na začátku když dám git/clone tak tam je specify destination folder. to je složka s mým projektem? tu ale přece ještě nemám vytvořenou. nebo mám nejprve vytvořit projekt a pak nastavit git? že po tom nastavení se mě to ptá jestli chci projekt vytvořit.

Děkuji za radu.
Virtus
Zdravím,

git clone: https://www.kernel.org/pub/software/scm/git/docs/git-clone.html

git commit přidá změny do tvého lokálního repozitáře, aby se změny obejvili na serveru je potřeba je tam "pushnout" git push: https://www.kernel.org/pub/software/scm/git/docs/git-push.html
Hanj
Profil *
Když kliknu pravým na soubor a dám git/remote/push tak se stejně soubor neobjeví v repozitáři

Stáhnul jsem si i tu jejich aplikaci, tam jsem nastavil cestu k projektu, zobrazil se mi sysznam souborů, já kliknul na Sync, něco se tam načítalo a v repozitu soubory stejně nemám...

Na gitu jsem si vytvořil soubor a pak dal v aplikaci zase Sync a stáhnul se. takže mi nejde akorát upload.
juriad
Zkus si přečíst nějakou literaturu o gitu. Vyzkoušej si přes příkazovou řádku v git bash založit repozitory, přidat pár souborů, commitnout, pushnout, naklonovat, upravit nějaké soubory, commitnout a znovu pushnout a v tom původním pullnout.

Až pochopíš, které příkazy zadáváš a co znamenají, najdeš jejich obdobu v Netbeans. Nespoléhej příliš na inteligenci klikátek, časem se stejně nevyhneš tomu, že některé věci budeš provádět ručně. Určitě tak budeš mít git mnohem lépe pod kontrolou a pochopíš, proč funguje trochu divně (z hlediska uživatelského použití).
Keeehi
zrychlený průlet příkazy gitu
git pull - stáhne data z githubu
git add ... - přidá nové soubory do seznamu souborů které budou obsaženy v příštím commitu
git commit - vytvoří commit se soubory vybranými přkazem git add; commity se ukládají lokálně -> nesynchronizují se na web
git push - odešle lokálně uložené commity na web (github)

V klikacím prostředí netbeansů se s git add nesetkáš. Alespoň ne ve formě tlačítka. Je to ale ten seznam, kde se vybírají soubory ke commitnutí, když se klikne na tlačítko commit. Jinak ty ostatní tři svoji tlačítkovou obdobu mají.
Jak už bylo psáno výše, je důležité pro synchronzaci na web zavolat na konci PUSH.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: