Autor Zpráva
anonym_xyz
Profil *
Rád bych se zeptal, jaký je váš názor na to, zda podporovat či nepodporovat webový prohlížeč Internet Explorer. Pokud chci vyvíjet např. eshop, je logické, že chci na svůj web dostat co nejvíce zákazníků, ovšem jak je známo, IE je prohlížeč, který nepodporuje standardy a pokud ano, tak jen částečně. Díky těmto věcem není možné a nebo jenom různými kličkami, vytvořit aplikaci, která bude vypadat identicky na všech prohlížečích. Příjde mi, že IE je jeom taková brzda, díky které se vývojáři musejí omezovat a dělat kompromisy. Myslím si, že kdyby se weby přestaly pro IE optimalizovat, lidi by to tak postupně konečně donutilo přejít na kterýkoliv jiný prohlížeč a vývoj webů by byl mnohem příjemnější.

Jaký na to máte názor?
_es
Profil
anonym_xyz:
A akú konkrétnu funkcionalitu, ktorú IE neumožňuje, chceš dať do svojej webovej aplikácie? Tém o tom, aké prehliadače „podporovať“, tu je veľa, napríklad Nekompatibilní prohlížeč!, skús si ich prečítať, aby sa argumenty neopakovali.
anonymníí
Profil *
anonym_xyz:
Podporuj, co uznáš za vhodné. Nebo, víš co, nejprve se nauč řemeslo, tedy to, co nabízíš, a pak nabízej. To o standardech, co píšeš, to jsou jen plky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonyma_xyz:
jak je známo, IE je prohlížeč, který nepodporuje standardy a pokud ano, tak jen částečně
Mně to známo není, považuji to za pověru. Microsoft stejně jako ostatní výrobci prohlížečů specifikace spoluutváří a stejně jako ostatní se je snaží dodržovat nebo dodatečně upravovat. Jedinou chybu udělal v tom, že přerušil na několik let vývoj v době, kterou už dnes lze považovat za velmi vzdálenou historii.

Posledních sedm let se nedá říct, že by se vývoj ubíral směrem k dodržování pevně stanovených standardů, spíš naopak, každý vlivný prohlížeč si dělá, co chce. To, že pod hlavičkou W3C zveřejní nějaký pracovní návrh, nehraje roli, k tomu se nevyjadřuje ani konkurence, ani žádná komise expertů.

kdyby se weby přestaly pro IE optimalizovat, lidi by to tak postupně konečně donutilo přejít na kterýkoliv jiný prohlížeč
A kdyby se přestaly optimalizovat pro tvůj oblíbený prohlížeč, přešel bys zajisté také na jiný také, že ano.
Vývojář stránek, který si myslí, že může opravdu mluvit do toho, co budou používat uživatelé, je vůl :-) … příliš nadhodnocuje svůj význam a cpe se do věcí, které mu jednak nepřísluší řešit a které vyřešit ani nemůže.

vývoj webů by byl mnohem příjemnější
Samozřejmě, že nebyl. Vývojáři stránek jsou ukňučená miminka, která čím dál víc naříkají na čím dál jednodušší práci. Kdyby nebyl Explorer, naříkali by na jiný prohlížeč. Jsme to ale chudinky, když se po nás chce, abychom nad prací aspoň trochu přemýšleli, co?
Kubo2
Profil
anonym_xyz:
Môj názor je taký, že nie ty (tvoja webová aplikácia) podporuješ nejaký webový prehliadač, ale ten prehliadač podporuje teba. Jeho povinnosťou nie je tvoju webovú aplikáciu podporovať, on sa ju však napriek tomu snaží podporovať v rozsahu svojich možností.
Naopak Tvojou povinnosťou je písať tú aplikáciu tak, aby bola podporovaná naprieč prehliadačmi. Tie reči o štandardoch sú smiešne. Každý prehliadač implementuje to, čo sa jeho výrobcovi zapáči, a kašle ti na tvoj štandard.

Ešte si dovolím uviesť súhrnný príklad: predstav si to ako snahu kompilovať Javu kompilátorom Céčka. Je to niečo podobné.
Tomáš123
Profil
anonym_xyz:
Tú webovú aplikáciu robíš ty?

Už som pár stránok vytvoril a s IE som nikdy nemal problém a aj keď sa často hovorí, že je to pohroma, u mňa sa to neoverilo.

Díky těmto věcem není možné a nebo jenom různými kličkami, vytvořit aplikaci, která bude vypadat identicky na všech prohlížečích.
Rôzne "kličky" sa používajú akurát tak pre IE6...

Myslím si, že kdyby se weby přestaly pro IE optimalizovat, lidi by to tak postupně konečně donutilo přejít na kterýkoliv jiný prohlížeč a vývoj webů by byl mnohem příjemnější.
Myslím si, že keď prestaneš optimalizovať pre IE, akurát prídeš o časť zisku. Myslíš, že kvôli tvojmu neoptimalizovanému e-shopu začne každý užívateľ používať chrome, či mozillu?

lidi by to tak postupně konečně donutilo přejít na kterýkoliv jiný prohlížeč a vývoj webů by byl mnohem příjemnější.
Prečo konečne? Ja mám Internet Explorer rád...A vedz, že vývoj by nebol ľahší o nič. Keď programovať, či kódovať vieš, IE ti nestojí v ceste...No keď nevieš, vyhováraš sa na jeho neschopnosť.
Joker
Profil
anonym_xyz:
ovšem jak je známo, IE je prohlížeč, který nepodporuje standardy a pokud ano, tak jen částečně
Například v čem? Tohle platilo někdy před lety.
Dnes v jádru takových průpovídek spíš než vadný prohlížeč je neschopný a líný vývojář :-)

Když uvážím, s čím vším se webdesigneři museli vypořádat před deseti lety a s čím vším před patnácti lety (třeba tehdejší hlavní prohlížeče, IE4 a Netscape Navigator 4, uměly klientské skripty, ale každý jinak, takže někdy se skript napsal jednou pro IE a pak znovu pro NN!), dneska je to pohoda.

Myslím si, že kdyby se weby přestaly pro IE optimalizovat, lidi by to tak postupně konečně donutilo přejít na kterýkoliv jiný prohlížeč a vývoj webů by byl mnohem příjemnější.
Pro tvorbu webů by samozřejmě bylo nejpohodlnější mít pro všechny jeden jednotný prohlížeč. Než by vývojáři začali fňukat, že není žádný vývoj a nepřibývají nové vlastnosti. (Přesně taková situace byla v dobách IE6: Jeden dominantní prohlížeč a weboví vývojáři nadávali, že nejsou inovace.)
Ale co uživatelé?
Ti se mají vzdát svého oblíbeného prohlížeče, aby weboví vývojáři měli jednodušší práci?
Si představte, že by to udělal někdo jiný, třeba stavební firma že by postavila přízemní dům místo patrového, protože patrový dá moc práce.

Chamurappi:
Posledních sedm let se nedá říct, že by se vývoj ubíral směrem k dodržování pevně stanovených standardů, spíš naopak, každý vlivný prohlížeč si dělá, co chce.
Přesto jsou prohlížeče daleko jednotnější, než kdysi dávno (viz výše).
Str4wberry
Profil
Přesto jsou prohlížeče daleko jednotnější, než kdysi dávno (viz výše).

Jak se to vezme. Co se týče novinek, tak jsou stejně tak i dnes mezi prohlížeči obrovské rozdíly, že se něco musí psát vícekrát. Z pohledu pamětníka to může vypadat v dnešní době krásně jednoduché, protože už se nemusí řešit rozdíly, které existovaly dříve. Ve skutečnosti jsou tu ale zase rozdíly nové.

Ano, dá se říct, že procento jednotných funkcí prohlížečů je vyšší než dříve, ale to se logicky zvyšuje s počtem funkcí, které už prohlížeče umí.

Zkrátka se domnívám, že člověk, co nepoužívá novinky, zažívá ve své práci podobnou jednotnost jako dříve. Dříve se vyhnul klientským skriptům nebo kaskádovým stylům, dnes se vyhne např. CSS flexboxům nebo gridu. Stejně tak člověk kdysi dvojmo skriptující může dnes ladit dva typy layoutů. A nadávat u toho na rozdíly.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0