Autor Zpráva
mimochodec
Profil
O co jde: http://blog.aktualne.cz/blogy/simon-heller.php?itemid=23455 - komentáře pod blogem.

Čím je ten disqus tak zajímavý nebo schopný, že se tak výrazně a tak rychle prosadil? Můžete to někdo srovnat třeba s facebookovým skriptem?
aDAm
Profil
rychle? to je věc už nějaký ten rok stará. Proč se prosadil? Protože nabídl komentáře k článkům atd.
mimochodec
Profil
Můžu se plést, ale nejčastější instatní řešení diskusí myslím ještě nedávno bylo FB comments plugin. Nástup toho disqusu mi připadá poměrně ostrý. "Nějaký ten rok" nevím, já to ve větší míře vídám možná půl roku, skoro určitě míň než rok.
Radek9
Profil
mimochodec:
Disqus funguje od roku 2007. Osobně ho vídám mnohem častěji než FB plugin. Ale to bude asi spíše tím, že se pohybuji převážně na zahraničních webech. Mám pocit, že ten FB plugin frčí hlavně u nás.

Proč se prosadil? Protože se jednoduše implementuje a není potřeba mít správu komentářů ve vlastním systému. Navíc oporti FB pluginu podporuje více typů přihlášení.
Joker
Profil
mimochodec:
Můžete to někdo srovnat třeba s facebookovým skriptem?

Tak Disqus umožňuje přihlášení nejen přes FB, ale i další služby, nebo i psát bez přihlášení a (už protože není navázaný na jeden konkrétní účet) nedělá si skrytě seznam navštívených stránek propojený s osobními údaji uživatele.
mimochodec
Profil
Joker:
(už protože není navázaný na jeden konkrétní účet) nedělá si skrytě seznam navštívených stránek propojený s osobními údaji uživatele.

Nemyslím, že toto by vyplývalo. Spíš naopak, pomocí nějaké cookie by bylo možné najít vazbu všech použitých účtů, i těch příspěvků na účty nenavázaných.
Ale každopádně díky všem, dozvěděl jsem se, co jsem chtěl. Otestuju si to sám a možná nasadím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0