Autor Zpráva
ondra256
Profil
Dobrý den,

napadlo mně, jak se vlastně programují aplikace do mobilu jako facebook. Člověk na mobilu nemusíš spouštět internetový prohlížeč a a zadávat www.facebook.com, ale jen klikne na aplikaci facebooku a zrovna se mu to připojí na jeho facebook a ukáže zeď přičemž je obrazovka přizpůsobena displeji mobilu.

Položím tedy otázku. Je základním kamenem této aplikace PHP? (vím, že je více možností v čem programovat weby - PYTHON, PHP, ASP,..., ale řekněme že facebook běží na PHP - možná je to pravda, nevím)
Chamurappi
Profil
Reaguji na ondru256:
Aplikace v mobilu je opravdu aplikace, ne web. Takže se programuje převážně v normálních programovacích jazycích (v Céčku, Javě, C# apod.), cca stejně jako aplikace pro stolní počítač.
Nevím, jak funguje aplikace Facebooku, ale je celkem jisté, že komunikuje s webem Facebooku, respektive s nějakým jejich API připraveným pro tuto komunikaci (a to bude na straně serveru napsané možná v PHP).
mimochodec
Profil
Pokud vím, facebook byl naprogramován v php. Jen jak rostl, rostla potřeba leccos optimalizovat. A zároveň rostly finanční možnosti a možnost zaplatit dobré (nejen php) programátory. A ti si v průběhu času napsali do jisté míry vlastní jádro php. (zdroj té informace už neznám)
Nicméně: androidí FB aplikace nemá s php společného vůbec nic. Možná bych to přirovnal k poštovnímu klientu na počítači. Je to program, který sám o sobě funguje a "jen" se dokáže přes internet připojit na nějaká data někde na serveru a nějak s nimi pracovat.
Zechy
Profil
ondra256:
Facebook skutečně běží na PHP (i když už předem kompilovaném). Samotná aplikace má akorát, pro Android třeba v Javě, naprogramovaný vzhled a základní rozhraní - veškerá data, která je třeba získat z webu si už nějak obstárává, třeba přes nějaké jejich API, jak již zmínil Chamurappi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0