Autor Zpráva
Juandev
Profil
Je někde nějaký seznam firem co mají svoji datovou síť vzduchem a pokrytou ČR? Teď jsem se třeba ke svému překvapení dověděl, že to je i U:fon. Já si myslel, že jsou to jen 3 velcí poskytovatelé a ostatní od nich pronajímaj.
Joker
Profil
Juandev:
To je dost vágní otázka, ale kdybych předpokládal formulaci:
„Kdo má licencované nějaké kmitočty v pásmech 900 a 1800 MHz (GSM) a provozuje na nich datovou síť“, odpověď by podle mě byla:
• O2,
• T-Mobile,
• Vodafone,
• U:Fon,
• České dráhy
• a možná armáda.

Použití datové sítě běžnými platícími zákazníky umožňují ti čtyři mobilní operátoři. Dráhy mají licencované GSM-R kmitočty pro spojení s vlaky a armáda má vyhrazené nějaké frekvence pro své použití, ale nevím, jestli v GSM pásmu.
LudekBrno
Profil
Juandev:
Datových sítí je hromada, ale musíš rozlišovat mezi stacionární sítí a sítí určenou pro mobilní připojení, sítěmi pro data a hlasovou komunikaci, sítěmi pro veřejnost a privátními atd. Tvůj dotaz je nekonkrétní a nedává moc smysl. Určitě mají svoje datové sítě i České Radiokomunikace, něco bude mít ČEZ, taky České dráhy, síť Matra pro policii a záchranné složky....
Petr_D
Profil
Datová síť se dala provozovat i pomocí občanských radiostanic v CB pásmu. Zázrak to pochopitelně nebyl.
Juandev
Profil
Joker:
Aha, díky. Tak to je vyčerpávající odpověď.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0