Autor Zpráva
peteo
Profil
existuje kód tzv. priehľadnej farby?
ak áno, prosím o jeho číslo (hex).
ak nie, ako ho získať (len z otvoreného obrázku pipetou?; inak?)
ďakujem.
Fred
Profil
priehľadnej farby?
peteo
Profil
áno.
inak blank.

Keď si otvoriš napr. vo win kreslenie, nový súbor, nič neurobíš, a uložíš ako napr. blank.jpg, vznikne priehľadný obrázok.
ale aký je kód tej farby priehľadnej?
hamstet
Profil *
Průhlednost není otázka kódu barvy (= takový kód neexistuje).

V některých typech grafických souborů (gif, png) prostě lze nastavit průhlednost jako vlastnost na určitou barvu (libovolnou z použité palety). Tvůj "blank.jpg" není průhledný obrázek, ale prázdný obrázek (o velikosti 0, 0). Soubory jpg průhlednost samy o sobě nepodporují.
roberta
Profil
kód transparentnej(priehľadnej) farby neexistuje. avšak existuje formát grafického súboru (gif, png-to som si nie na 100% istý), kde sa dá nastaviť, že ktorá farba má byť transparentná (napr. červená), ale to nemá nič spoločné s kódmi farieb

Keď si otvoriš napr. vo win kreslenie, nový súbor, nič neurobíš, a uložíš ako napr. blank.jpg, vznikne priehľadný obrázok.
tak to tiež nie je pravda, nevznikne priehľadný obrázok, ale biely obrázok (nastav pozadie stránky na inú ako bielu, vlož tam ten blank.jpg a uvidíš... jpg ani nepodporuje transparetnú farbu)
roberta
Profil
hamstet
si nejaký rýchly :)
peteo
Profil
ta ja to teda skonkretizujem:
ide o ikonu páchanú v bmp, ktorá má tvar kolieska a nechcem, aby sa mi zovrazoval okolo toho kolečka nejaký doplnok na štvorec.
Doteraz som to robil (zložite) - kopírovaním kapátkom z obrázku, kde priehľadná farba (akože) je.
Ako tam mám preboha vraziť tú farbu bez tohto šialenstva?
Radek Hrabůvka
Profil
To stačilo říct hned, na co to chceš. Na takové věci stačí IrfanView (je zdarma) a využiješ ho i na spoustu jiných věčí. Otevřeš v něm BMP obrázek, dáš Uložit jako..., pak formát ICO, klepneš na barvu, co má být průhledná. Vznikne opravdová ikona, bohužel jen s jedním obrázkem.
peteo
Profil
(plesk sa do čela)
... a pritom irfan používam. nedosttočne, ako vidím.
vďaka
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0