Autor Zpráva
neregistrovaný user
Profil *
Zdravím,
Mám doménu typu jmenoprijmeni.cz. O čem však přemýšlím je, jestli si registrovat i doménu s pomlčkou jmeno-prijmeni.cz.

Hlavně kvůli překlepům atd. I když v tomto případě váhám, jestli je pravděpodobné, že by někdo použil omylem domenu s pomlckou. Obráceně bych to chápal a je jo pravděpodobné, že by někdo nemusel pomlčku zadat. Ale když mám doménu bez pomlčky?
lionel messi
Profil
neregistrovaný user:
Všeobecne sa odporúča zaregistrovať si obe domény aj kvôli „priživovaniu sa“. Konkurencia si totiž v prípade domény nazevvyrobku.cz môže zaregistrovať doménu nazev-vyrobku.cz, čo zmätie časť užívateľov. Ale neviem, kto by si obdobne registroval doménu s priezviskom. V tomto prípade by som sa osobne priklonil skôr k možnosti zaregistrovať len jmenoprijmeni.cz.
Juandev
Profil
neregistrovaný user:
Spíš si někdo zaregistruje verzi s pomlčkou a pak na tobě bude parazitovat, nebo se ti to snažit prodat.


O překlepy by v případě domény jít nemělo. Chci říct: pokud je tvoje jméno najak složité, nebo není na první sluch jasné, jak se píše - možná by stálo za to zvážit, jestli vůbec takové jméno používat pro název domény a nezvolit nějaké jednoduch.
juriad
Profil
neregistrovaný user:
Domény jsou dnes levné; máš-li pochybnosti, zda lidé nebudou omylem zadávat variantu s pomlčkou, ptej se, zda ti stojí jejich pohodlí či návštěva tvého webu obecně za čtryři piva ročně.
Chamurappi
Profil
Nevím, jak by se dala vyčíslit hodnota nekoupení domény. Když se člověk ohlédne na dřívější roky a vidí, kolik krásných a cenných českých domén bylo volných, stačilo jen vytasit osm stovek.
Lze předpokládat, že i spousta nyní volných a levných domén může mít v budoucnu vysokou hodnotu, nebo budou prostě jen něčím obsazeny, jednou provždy mimo dosah. Tento způsob uvažování (alespoň u mě) výrazně vychyluje rozhodování o tom, zda nějakou doménu koupit, nebo ne. Připočtu-li k tomu nyní i nízké zřizovací a obnovovací poplatky…


Reaguji na lionela messiho:
Ale neviem, kto by si obdobne registroval doménu s priezviskom.
Kdyby se přihodilo, že se nositel jména proslaví, pár parazitů by se jistě našlo.
Třeba v roce 2001 napadlo dvojici koumáků zřídit doménu nazvanou po manželce českého prezidenta a dát na ni pornoweb (skončili s podmínkou, tuším).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: