Autor Zpráva
Anikka
Profil
Existuje nějaký on-line nástroj ke změření rychlosti načtení webu z konkrétního počítače?
Ale nikoli testování jako dělá např. Pingdom, potřebuju porovnat rychlost načtení od sebe a od konkrétních uživatelů. Jde o známé stížnosti "mně to jede strašně pomalu a jiný stránky jedou normálně, udělejte s tím něco!". Jelikož vnímání rychlosti webu je značně subjektivní, hodila by se nějaká pomůcka, která by po zadání webové adresy vyplivla rychlost, s jakou se stránka načetla (ano, jistě je možné použít i stopky, ale...).
Pochopitelně to nesmí chtít instalaci do toho počítače.
Joker
Profil
Anikka:
Jsou dvě možnosti, proč může stránka být pomalá:
• Dlouho se stahuje, protože je datově příliš velká, obsahuje příliš mnoho HTTP požadavků, nebo odezva serveru je příliš pomalá. Tohle se dá ověřit i ve vlastním prohlížeči ve vývojářských nástrojích (závisí na konkrétním prohlížeči).
• Skripty a podobně jsou příliš náročné, takže pomalejší zařízení nestíhají. Stačí stránku vyzkoušet na nějakém pomalejším zařízení, třeba starém notebooku. Jestli nemáte žádné fyzické zařízení, můžete si udělat virtuální počítač s omezeným množstvím systémových prostředků.
Anikka
Profil
Joker:
No jo, ale já nepotřebuju objektivní zhodnocení, resp. to už jsme udělali pomocí Pingdomu a programátoři na tom pracují.
Teď mi jde o nějakou možnost, jak porovnat rychlost načítání u různých uživatelů - někteří si stěžují, že "se jim to načítá pomalu", někteří tvrdí, že je to v pohodě, ale já nemám jak zjistit, jestli je to pravda nebo jen subjektivní dojem (a nebo obecné oblíbené brblání).
Kdyby existovala nějaká stránka, podobně jako je měření rychlosti internetu, kam by se zadala www adresa a vyhodilo by to zpátky údaj "načtení trvalo 3s". Ale ať zadávám do googlu cokoli, najdu jen ta měření, která potřebují vývojáři :-(
Joker
Profil
Anikka:
Šlo by to zařídit skriptem.
Někde na začátku skriptu by se uložil startovní čas a koncový čas by se zjistil na událost DOMContentLoaded (jestli stačí podpora od IE9).
Str4wberry
Profil
Nedávno jsem narazil na tento skript, který by mohl dělat požadované. Ale ještě jsem ho nezkoušel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0