Autor Zpráva
danaceks
Profil
Mohli by jste mě prosím vysvětlit, jak funguje a jak se používá Google AppEngine?
juriad
Profil
Google AppEngine je služba, která umožňuje hostovat tvoji aplikaci.
- placené
- silně restriktivní - je toho k dispozici docela málo
- proprietátní technologie - pokud chceš aplikaci přesunout jinam, tak ji musíš naprogramovat od znova
- některé věci nejsou realizovatelné, protože nikdy přesně nevíš, kde tvá data jsou a někdy i na kolika serverech tvá aplikace běží
- blbě se to ladí
+ dostupný obrovský výkon
+ platí se jen spotřebované zdroje
+ podpora docela dost jazyků
+ výborná integrace se službami Googlu
+ nemusíš se starat o škálování
+ dobrá dokumentace

Například databáze BigTable (pokud ji tak pořád nazývají) má předpočítaných prvních 1000 řádků výsledků všech možných dotazů, které můžeš položit. Ale ty dotazy musíš dopředu vyjmenovat - nesmíš položit jakýkoli dotaz, který tě napadne. Neexistují JOINy.

Z mého pohledu, jak jsem jej využíval (programoval jsem webovou aplikaci v Javě):
1) nainstaloval jsem si plugin do Eclipsu
2) podle tutoriálu vytvořil projekt
3) dny a týdny studoval specifikace jednotlivých technologií, abych se vyhnul všemožných omezením
4) vyvinul aplikaci lokálně - je dostupný emulátor, který běží u tebe na počítači
5) deploynul na server a testoval

Osobně bych příště AppEngine asi nezvolil, raději něco jako Amazon EC2 - samozřejmě by záleželo na tom, co za aplikaci bych vyvíjel - pokud bych věděl, že budu potřebovat hodně vyhledávat v textech a pracovat s mapami, tak by to byla stále rozumná volba.

Máš nějaký konkrétní dotaz?
danaceks
Profil
Jak to funguje(co je to to jejich appcfg, jak editovat aplikaci, atd...)?
juriad
Profil
danaceks:
co je to to jejich appcfg - je to skript; podle toho s jakými paramery ho spustíš, to udělá. Co vše umí, je popsané v dokumentaci: https://cloud.google.com/appengine/docs/appcfg. Nikdy jsme jej nemusel použít, plugin v Eclipsu to vše řešil za mě.
jak editovat aplikaci - aplikaci edituješ výhradně u sebe na lokále, na server se vždy odešle až sestavená verze. K serveru prakticky nemáš přístup - není jako že se připojíš přes FTP a něco v nějakém souboru upravíš a jede se dál (mluvím o Javě, jiný jazyk jsem nezkoušel). Každá změna znamená celý proces - kompilace, sestavení, testování, upload, deploy. Jinak to ani nejde, ona tvá aplikace podle momentální vytíženosti může běžet na jednom nebo tisíci serverech zároveň, a tedy něco jen tak změnit dost dobře nejde.

Možná ti pomůže přečíst si příslušnou kapitolu mé bakalářky

Pořád jsi ještě nepoložil otázku, na kterou by se dalo nějak rozumně reagovat. Zkus třeba popsat k čemu bys to chtěl použít.
danaceks
Profil
juriad:
Zkus třeba popsat k čemu bys to chtěl použít.
Appka do mobilu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0