Autor Zpráva
bicebs
Profil
Ako mám zistiť či meno domény ktorú si chcem kúpiť nebude prekážať nejakej firme alebo spoločnosti s rovnakým názvom ako moja doména? Ak poznáte nejaký zoznam alebo vyhľadávač firiem a spoločností alebo iný spôsob ako to zistiť tak by ste my veľmi pomohli. Ak má rovnaký názov firma niekde v zahraničí bude to tiež vadiť?
anonymníí
Profil *
bicebs:
Problém může být s doménami, které se nápadně podobají registrovaným ochranným značkám - ty najdeš na úřadu patentového vlastnictví (tak nějak se to jmenuje, nechce se mi teď hledat).

Jinak je vcelku běžné, že se mohou dva a více názvů podobat, a to i hodně. Nakonec nejde jen o domény, ale i o názvy firem, kde
- firma s.r.o.
- firma, s.r.o.
- firma, spol. s r.o.
- firma a.s.
- firma, a.s.
atp.

jsou různé firmy, všechny názvy jsou validní a není zakázáno pojmenovat tak svou firmu, přestože zbylé čtyři varianty už existují.

Každá rozumná firma si domény, které by se daly splést nebo zneužít, zaregistruje a toto neřeší.

O jaké doméně se bavíme? Asi nemá smysl bavit se obecně, nadhoď konkrétně, o jakou doménu jde.
Marschmallow
Profil
anonymníí:
Jasně, nadhodí doménu a pak mu ji někdo jiný zaregistruje. To nedoporučuji bicebsovi.
bicebs
Profil
Hľadal som to na tejto stránke www.orsr.sk a nenašlo mi nič. Ale neviem či to vyhľadáva len slovenské a ak áno tak či to je problém alebo nie.
rafej
Profil
Pro ČR a EU máš vyhledávač tady:
http://isdv.upv.cz/portal/pls/portal/portlets.ozs.frm

Problém to být může v případě, že by nějaká cizí společnost chtěla expandovat do tvé země a měla zájem o doménu s koncovkou sk.
Pokud máš zájem o generickou doménu (com, info, org), tak může dojít ke kolizi s ochrannou známkou kdekoli na světě.
anonymníí
Profil *
bicebs:
Slovenský obchodní rejstřík bude vyhledávat jen slovenské firmy, samozřejmě.

Marschmallow:
Nemyslím si, že když se musí takhle hloupě ptát, že by se jednalo o nějakou lukrativní doménu. Pokud ano, neptal by se a jednal by. V takovém případě se může bez starostí zeptat, jestli doménu aa.sk nebo bb.sk beze strachu, že mu ji někdo převezme.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0