Autor Zpráva
Dog
Profil
Mohu na google disk zálohovat citlivá data? Jaká jsou prosím případná proti?
jefitto44
Profil
Môžeš robiť čo len chceš... proti je asi to, že sa pravdepodobne k tomu google dostane.
Všetci okolo toho stresuju, že google sleduje ľudí, ale mne osobne je to jedno. Myslím, že vývojari, resp. aj vedúci majú iné starosti ako sledovať dokumenty, videa, e-maily dajakého sedláka zo slovenska ako som ja...
Otázne je ešte, že čo máš na mysli pod pojom "citliva data"... ak sú to prístupy k bankovým účtom klientov tvojej banky, tak neodporúčam. Každopádne ide o dobre zabezpečený systém, avšak musíš brať zreteľ na to, že google pracovníci to vidia. Aj keď nemajú záujem nejakým spôsobom sledovať tvoje veci, ale majú k nim prístup
Dog
Profil
Zaměstnanci googlu jsou jediná díra?

Když soubory dám do zaheslovaného raru?
jefitto44
Profil
Existuje brutal force attack... ale šanca že ti prelomia heslo v rar archive je minimalna... O inych dierach neviem (čo samozrejme nevylučuje, že existuju). Ale mylsim, že google je dostatočne veľká firma na to, aby si svoje systémy zabezpečila. Zamestnavaju svetovo najväčšich skillerov...
Joker
Profil
Dog:
Spíš než zaheslovaný RAR můžete použít přímo šifrovací software, ve stylu TrueCrypt (i když TrueCrypt v létě za podivných okolností ukončil vývoj, žádný velký bezpečnostní problém pokud vím zatím objeven nebyl).

jefitto44:
Existuje brutal force attack... ale šanca že ti prelomia heslo v rar archive je minimalna
To se nedá takhle tvrdit, úspěšnost útoku hrubou silou (brute-force) je závislá na volbě hesla.
Když si dám heslo 123456, dost možná ho útok hrubou silou prolomí během prvních tří pokusů.


Ještě doplnění, to zabezpečení dat má tři roviny:
1. Přečtení dat z účtu hacknutím systémů Googlu (tj. samotná aplikace nebude správně zabezpečená, takhle kdysi dávno unikly třeba fotky z Libimseti.cz).
2. Přečtení dat samotným Googlem (takhle získávají data agentury typu NSA).
3. Hacknutí přímo Vašeho účtu (vinou nedostatečného zabezpečení na Vaší straně, např. volba slabého hesla, necháte disk připojený na cizím počítači, a podobně).
LudekBrno
Profil
Dog:

Samotného zabezpečení přenosu a uložení dat na Google disku bych se určitě nebál. A to ani v případě, že zaměstnanci google mají k datům přímý přístup (pokud vůbec, tak jich bude jen minimum), protože těch dat uložených ve službách google už dnes musí být tak neskutečné množství, že pravděpodobnost sledování zrovna tvých dat některým zaměstnancem, se limitně blíží nule. A i kdyby, tak by ještě zrovna daný zaměstnanec musel mít možnost a chtít tvoje data zneužít, což opět ohrožení bezpečnosti tvých dat výrazně snižuje. Musíš jen samozřejmě počítat s tím, že data jsou skenována softwary bezpečnostních služeb USA, takže neukládat data, která by NSA mohla zajímat :-) Jinak ale samotný google disk bych z rizikových faktorů pro běžnou úroveň bezpečnosti (vč. přístupových dat k internetovému bankovnictví) v klidu vyloučil. Rozhodně je z celého řetězce největším rizikem tvůj počítač a tvoje osoba ve smyslu možného vylákání přístupových údajů ke google účtu. Takže doporučuji nastavit si pro google dvoufázové ověřování (kromě loginu a hesla ještě SMS kódy) a můžeš být v klidu.
MiraG
Profil *
Na Google disku jsem vytvořil složku s fotkami, které jsem sdílel s kolegy z bývalé práce. (Nemají Gmail) K mému nesmírnému překvapení měli přístup nejen k této složce, ale i k celému obsahu Google disku!!!
Ostatní složky samozřejmě sdílené nebyly!!!
Co s tím?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0