Autor Zpráva
Amal
Profil
Zdravím, chci si vytvořit vlastní e-shop (prodej oblečení - secondhand) a prosím o radu.
Baví mě práce na pc a ráda bych si e-shop vytvořila sama. Chtěla bych poradit, jaké stránky pro tvorbu zvolit? Platit? A za co vše se vyplatí zaplatit?
Moje požadavky jsou, aby stránky byly jednoduché, přehledné a nemusela bych do nich investovat velké sumy.
Děkuji za vaše rady.
Trsak
Profil
Amal:
Můžeš využít nějaké CMS zdarma, především:
- www.prestashop.com/
- www.opencart.com/

Mají i spoustu kvalitních designů zdarma, popřípadě se dají levně nějaké koupit.
Amal
Profil
Děkuji, a nějaké české?
Karel N.
Profil *
Pokud neumíš programovat a neumíš anglicky, těžko si ho vytvoříš sama. Nevím o žádném českém řešení, u ty české jsou psané anglicky :).

Doporučuji spíše jít cestou pronájmu, třeba přes Shoptet
Mája
Profil
Myslím, že nemusíš umět programovat, to je jako říct, že když si chce někdo nainstalovat wordpress nebo joomlu, tak musí umět programovat.
Já doporučuji jednoznačně prestashop,
-není náročný a jede snad na každém hostingu
-pro seo jak dělaný
-česká podpora, oproti jiným eshopům a už mnoho věcí vyřešeno, protože je dost používaný a lidé co ho používají řeší ty samé věci. Nevím, jestli to stále platí (už je to pár let co jsem s ním pracovala), ale např u exportu pro zboží.cz se doplněk dal stáhnout zadarmo, kdežto třeba u Magenta to stálo 5000,-Kč
-plno šablon


čeština pro něj třeba zde:prestashopcesky.cz/nejvyhledavanejsi/cestina

Některé hostingy nabízí i funkci, která prestashop automaticky nainstaluje, třeba i zdarma.
Moderátor jenikkozak: Odmazal jsem zmínku o konkrétním hostingu. Mimo kategorii Hosting jsou takové informace nežádoucí.
Karel N.
Profil *
A jaký je proti tomu rozdíl dát měsíčně 250 kč za pronajmutí eshopu?

Jasně prestashop se dá zprovoznit i bez znalostí programování, ale zase hromada zdrojů je v angličtině, ta tam příjde vhod. Nesleduji ho, ale ještě vloni jsme měli velké problémy s českým překladem, který nepokrýval vše. Z mého pohledu je s tím fůra práce, pro nezkušeného člověka ještě víc, ale pokud to někdo chce brát jako koníček a nevadí mu investovaný čas, může do toho jít.
Mája
Profil
Nabízím alternativní řešení a jeho výhody, konečný výběr je na slečně/paní. O tom je diskuze. Určitě má tvůj návrh plno výhod, člověk se nemusí starat o technické záležitosti a ušetří dost času a i nervů, ale i nějaké nevýhody, za rok je to 3000,- za pět let 15 tisíc, pokud počítám správně.
Karel N.
Profil *
Nehaním alternativní řešení a jsem za něj rád, také ho máme pro pár klientů nasazené. Mám ale rád, když je z čeho vybírat, proto poskytuje opačný názor :)
Mája
Profil
Karel N.:
Ale máš pravdu :)


Amal:
Abych tě k něčemu nenaváděla. Pokud nechceš řešit vůbec technické záležitosti, tak je lepší jít do podobného řešení, které uvedl Karel N.. Jestli to bude jednou tvůj hlavní, nebo důležitý příjem, tak tyto technické problémy můžou způsobit velký bolehlav. Mě se ještě nestalo, abych s nějakým webem problémy čas od času neměla.

Tady je jeden odkaz na e-shop úplně zdarma:http://www.webnode.cz/internetovy-obchod/ (snad jenikkozak nevymaže)

Ale na druhou stranu upozorňuji, že nic úplně zadarmo pro důležité projekty nedoporučuji, už se mi to bolestivě vymstilo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0