Autor Zpráva
Mája
Profil
Nevím, jestli jsem zvolila správnou kategorii, nebo dokonce diskuzi, nejedná se o technickou záležitost.

Chtěla bych uspořádat soutěž, kde je výhra něco malého do 500,- u webu s věštbami. Výhra by byla nějaké karty, kniha, prostě pár vybraných předmětů, kde by si výherce vybral cenu podle sebe.

Chci aby to podpořilo větší návštěvnost webu.

Nechci, aby se do toho pletla nějaká legislativa. Četla jsem si zákony o pořádání soutěží a s tím nechci mít nic společného. Spíš si představuji soutěže ve smyslu, které pořádají blogerky, kde se to ničím nereguluje. Ale opravdu nevím, jestli se na tak malé ceny vztahují nějaké paragrafy.


1 otázka: regulují i toto nějaké zákony?

2 otázka: jakou soutěž mám udělat, aby to zvedlo návštěvnost, nebo nějak jinak přispělo webu?

Napadli mě ikonky na web, které potřebuji, už jsem jich pár udělala, ale žádná sláva, tak možná kreativní soutěž?

Dík všem za rady
anonymníí
Profil *
Mája:
Právní záležitosti řešit nebudu, do toho nevidím.

Nicméně: ptáš se, o čem uspořádat soutěž, ale my nevíme, čím se zabýváš. Na webu o vaření by to byly fotografie jídla. Na webu dovolených klidně taky fotosoutěž. A ty se zabýváš na webu čím?

Druhá věc: ikonky - myslíš, že ti někdo bude kreslit ikonky s tím, že by něco vyhrál? Jedna či více hodin práce za knížku? Nechci ti brát iluze, ale moc bych si od toho nesliboval. Počet se ti možná líbit bude, já mám strach spíše o kvalitu takových výtvorů.
emK
Profil
anonymníí:

kde je výhra něco malého do 500,- u webu s věštbami.
Mája
Profil
anonymníí:
Web je o věštění, tedy online věštby a výklady, mám web v profilu.
Já nevím o čem mám soutěž udělat, proto se ptám tady. Ty ikonky jsou jediné co mě napadá, další nápady už nemám.

Jen edit k ikonkám: Právě že jsem na jednom blogu takovou soutěž spatřila a ikonky byly povedené a výhra ještě menší.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Máju:
Udělej soutěž, kde vyhraje ten, kdo napíše nejlepší horoskop, tedy nejdelší zajímavou předpověď platnou prakticky na každého, aniž by bylo čtenáři zřejmé, že mu není ušitá na míru.
Nebo soutěž, kterou vyhraje ten, kdo si nejvěrohodněji vyvěští, že vyhraje, pěkně v duchu Novikovova principu sebekonzistence.
jakre
Profil
Mája:


"Jedním ze způsobů zvýšení prodejnosti zboží je pořádání rozličných spotřebitelských soutěží spočívajících na principu: „nakupte naše zboží a my následně vylosujeme 10 výherců, kteří obdrží věcné ceny“. I tato tvůrčí aktivita je však regulovaná a je třeba znát mantinely a dovolený způsob, jak se v nich pohybovat." - více na stránce níže.

O zákoně si přečti tento článek.
Mája
Profil
jakre:
Podle toho textu vyvozuji, že by se to na mou plánovanou soutěž nemělo stahovat, není tam prvek náhody a také se neuzavírá žádní transakce, třeba nákup předmětu, takže to vlastně není spotřebitelská soutěž.

Chamurappi:
Novikovova principu sebekonzistence.

To je zajímavé, sice nevím co to je:) jediný co jsem našla bylo v souvislosti s cestováním časem, v angličtině jsem nehledala. Ale ta idea se mi líbí a možná ji použiji :)
Ještě mě napadlo spojit to s hlasováním, že vyberu třeba 15 lidí a návštěvníci budou hlasovat pro nejlepší odpověď.
jakre
Profil
Mája:
webu s věštbami
Pokud máš tedy na webu uvedené povinné informace o živnosti, nevidím v tom také problém.
Mája
Profil
jakre:
info o živnosti na webu nemám, nemyslím, že je má povinnost je uvádět, když nic nenabízím (e-shop, služby), Co jsem si prohlížela další navštěvované weby, kde je adsense, tak tam také tyto údaje nemají. Já mám skrytou i identitu u domény , Občas totiž mívám výhrůžky od narušených lidí přes FB, někdo mi dokonce vyhrožoval smrtí, že mu vyšla špatná karta (online výklad zdarma :) ), několik týdnů mi vyhrožoval a pak zrušil svůj profil, ale možná to byla konkurence, ale možná také ne a tak tam nechci tyto údaje uvádět, protože vím, že jsem v oboru, který asi přitahuje více narušených jedinců.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0