Autor Zpráva
Guľaš
Profil
Zdravím!

Už dlhšiu dobu pracujem na web stránke o zdravom životnom štýle, cvičení a strave. Viem čo by mal web obsahovať a taktiež ako by mal vypadať. Problém, ktorý ale neviem rozlúsknuť je na akom princípe by mal fungovať, hneď vysvetlím.

Rozhodujem sa medzi 2 systémami.

Prvý systém by fungoval ako klasický spravodajský portál, kde by boli hneď na úvodnej stránke najnovšie články a návštevník by si mohol články "vyfiltrovať" podľa témy (strava, running, tréning...).

Druhý systém by fungoval na báze registrácie a prihlasovania, úvodná stránka by bola oznamovacia o webe a návštevník by sa musel registrovať aby dostal prístup ku článkom.

Čo je z hľadiska návštevnosti, udržania si návštevnika a prípadneho zárobku vo forme bonusových článkov alebo niečoho podobného výhodnejšie?
jefitto44
Profil
Rozhodne prvý systém... Nikto nechce strácať čas so zbytočným registrovaním... Skôr by som urobil tak, že príp. komentovať články by mohli len registrovaní užívatelia a automatický dával ich maily do tzv. newslettera (neviem ako je to so zákonmi)...
Treba sa však zamyslieť, či má význam niečo takéto robiť. Podobných portálov totiž na nete nájdem 50 a prečo si myslíš, že práve tvoj portál by som mal navštíviť? Môžeš ponúknuť niečo, čo iné portály nemôžu?
Guľaš
Profil
jefitto44:

Ďakujem za názor, o množstve konkurencie viem a som si istý že moja forma podania informácií bude originálna a určite zaujme ľudí.
Kubo2
Profil
jefitto44:
Podobných portálov nájdem na nete 50
Nepodložené tvrdenie; odkaz na Google ako dôkaz nestačí.

Guľaš:
Aký typ webovej stránky zvoliť?
To mi trochu pripomína typický školský nadpis: Aké typy webových stránok poznáme? :-)

K veci, obecne by bolo asi najvhodnejšie zvoliť nejakú kombináciu 1. + 2. systému, rozšírenú či osekanú o nejaké funkcie.
jefitto44
Profil
Kubo2:
Nepodložené tvrdenie; odkaz na Google ako dôkaz nestačí.
Ako dôkaz stačí logické uvažovanie... Ako by som asi hľadal informácie, ktoré bude ponúkať gulašov portál? Asi by som do googlu napísal jednu z týchto slov:
zdravie, jedlo, zdravé jedlo, fitness, cvičenie, chudnutie...

Schválne si skús vyhľadať čo všetko ti ponachádza... muselo by to byť fakt dobré SEO, ktoré by jeho stránku v začiatkoch pretlačilo do popredia, aby sa na ňu dostávali ľudia z vyhľadávania google... Alebo minúť majland na google reklamy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0