Autor Zpráva
Axamith
Dobrý den všem,
mám problém s přeposíláním zpráv. Na placené doméně mám nastaveno přeposílání e-mailových zpráv. Pokud např. dojde zpráva na adresu jednatel@xxx.cz je automaticky přeposlána několika lidem, na jejich soukromé adresy. Ale začínáme mít problém s nedoručením zpráv.
Cituji vysvětlení prodlému kolegou:

kdybych měl stručně objasnit problém, jde o to, že instituce - státní úřady, banky, atd. používají formu zvýšeného zabezpečení emailové komunikace zvanou SPF (Sender Policy Framework).
Oznamují tím všem poštovním serverům, že pošta z určité domény (v našem případě @abc.cz) smí být přijímána pouze z jejich serverů. Zabezpečují se tak, že někdo nevytvoří falešnou zprávu s odesilatelem @abc.cz, což jinak není vůbec obtížné.
A nyní v čem je náš konkrétní problém: Společnost ABC odeslalo zprávu na adresu predseda@xxx.cz . Ta správně dorazila na server poskytovatele a ten ji přijal, protože odešla ze správných serverů. Ale dále ji měl podle nastavených pravidel přeposlat na adresu konkrétní osoby, což je z hlediska poštovního serveru nové zaslání, ale tentokrát ne ze serveru společnosti ABC, ale z našeho serveru . A protože si poštovní program ověřil SPF záznam, tak odmítl poštu přeposlat.

Existuje rozumný způsob, jak tento problém řešit? Jsme občanské sdružení, které využívá cca 5 e-mailových adres a zprávy následně přeposíláme odpovědným osobám. Nechceme vystupovat pod soukromými adresami, to není moc profesionální. Také nemáme stálou kancelář a sekretariát, tak způsob přeposílání se jeví jako ideální Ale začíná se stávat, že zprávy nedorazí, hlavně od státních institucí.

Děkuji.
Davex
Poštovní server, který e-mail přeposílá, se musí nastavit tak, že při přeposílání e-mailu změní v komunikaci mezi SMTP servery odesílatele v příkazu MAIL FROM. Říká se tomu SRS - Sender Rewriting Scheme.
Bronco
Profil *
Axamith:
Email se vrátí jako nedoručitelný nebo jen nenápadně zmizí?
Axamith
Pokud je mi známo, odesílatel obdrží zprávu o nedoručení. Ale je to neověřená informace, od státní správy dostat nějaké info týkající se takové "drobnosti" je problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: