Autor Zpráva
Axamith
Profil
Dobrý den všem,
mám problém s přeposíláním zpráv. Na placené doméně mám nastaveno přeposílání e-mailových zpráv. Pokud např. dojde zpráva na adresu jednatel@xxx.cz je automaticky přeposlána několika lidem, na jejich soukromé adresy. Ale začínáme mít problém s nedoručením zpráv.
Cituji vysvětlení prodlému kolegou:

kdybych měl stručně objasnit problém, jde o to, že instituce - státní úřady, banky, atd. používají formu zvýšeného zabezpečení emailové komunikace zvanou SPF (Sender Policy Framework).
Oznamují tím všem poštovním serverům, že pošta z určité domény (v našem případě @abc.cz) smí být přijímána pouze z jejich serverů. Zabezpečují se tak, že někdo nevytvoří falešnou zprávu s odesilatelem @abc.cz, což jinak není vůbec obtížné.
A nyní v čem je náš konkrétní problém: Společnost ABC odeslalo zprávu na adresu predseda@xxx.cz . Ta správně dorazila na server poskytovatele a ten ji přijal, protože odešla ze správných serverů. Ale dále ji měl podle nastavených pravidel přeposlat na adresu konkrétní osoby, což je z hlediska poštovního serveru nové zaslání, ale tentokrát ne ze serveru společnosti ABC, ale z našeho serveru . A protože si poštovní program ověřil SPF záznam, tak odmítl poštu přeposlat.


Existuje rozumný způsob, jak tento problém řešit? Jsme občanské sdružení, které využívá cca 5 e-mailových adres a zprávy následně přeposíláme odpovědným osobám. Nechceme vystupovat pod soukromými adresami, to není moc profesionální. Také nemáme stálou kancelář a sekretariát, tak způsob přeposílání se jeví jako ideální Ale začíná se stávat, že zprávy nedorazí, hlavně od státních institucí.

Děkuji.
Davex
Profil
Poštovní server, který e-mail přeposílá, se musí nastavit tak, že při přeposílání e-mailu změní v komunikaci mezi SMTP servery odesílatele v příkazu MAIL FROM. Říká se tomu SRS - Sender Rewriting Scheme.
Bronco
Profil *
Axamith:
Email se vrátí jako nedoručitelný nebo jen nenápadně zmizí?
Axamith
Profil
Pokud je mi známo, odesílatel obdrží zprávu o nedoručení. Ale je to neověřená informace, od státní správy dostat nějaké info týkající se takové "drobnosti" je problém.
Kristýna
Profil *
Axamith:Dobrý večer, mám takový problém: Potřebuji si přeposlat (automaticky kromě hromadného spamu) poštu ze seznam.cz na gmail.com , vím že jsemto měla a fungovalo mi to a nevím proč jsem to zrušila a teď nevím jak to vrátit. Pomůžete mi prosím?
Tu nabídku: Nastavení > filtry > pravidlo je aktivní > název pravidla> podmínku každá zprava > email kam se to má poslat a uložila jsem to a stejně to nereaguje, protože jsem si zkoušela několikrát z gmailu na seznam poslat poštu jestli mi to na ten gmail přijde a nic. Co s tím? Děkuji za odpovědi. Kristýna Šulcová
Tomášeek
Profil
Kristýna:
Fakt si myslíš, že to, co ty chceš souvisí s tím, co se řešilo výše před 4 roky?
Kristýna
Profil *
To, ne, ale téma tohoto stolu je přeposílání emailových zpráv tak toho se to týká, ne? Tak pomůžete mi prosím?Kristýna


Tak jsem asi nechtěně dala místo nový dotaz odpovědět, vím člověk by si to měl hlídat, ale stane se že to někdy uhlídat nejde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0