Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Hľadám nejaký zoznam tagov, entit, znakov, alebo ako to nazvať, ktoré možno používať v CSS selectoroch :before a :after vo vlastnosti content:""

Jednak netuším, ako sa taký zoznam volá a nič rozumné som na nete nenašiel. Vždy nejakú otázku na stackoverflow, kde sa niekto pýtal, ako má urobiť ♥ do <ul> zoznamu a oni mu tam napísali niečo ako \b558\, alebo niečo podobné. Ja hľadám zoznam všetkých takýchto znakov. Existuje také niečo?
Marschmallow
Profil
jefitto44:
Asi hledáš Použitelné znakové entity.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jefitta44:
ako má urobiť ♥ do <ul> zoznamu a oni mu tam napísali niečo ako \b558
Já bych mu poradil content: "♥". Pokud používá UTF-8, není moc důvodů, proč nepsat znaky přímo, akorát si tím snižuje srozumitelnost…

Jinak ten shluk znaků za zpětným lomítkem je hexadecimální pořadové číslo znaku v Unicodu. Srdíčko je devítitisící osmistý dvacátý devátý znak, tedy U+2665 a dostat jej do contentu jde tedy i escape sekvencí "\2665" (a do HTML třeba &#x2665; nebo &#9829;, i když i tam obvykle nemá smysl používat entity a ne přímo znaky). Oficiální seznam všech existujících znaků najdeš asi někde na webu Unicode konsorcia, ale spoustu z nich podporuje jen velmi omezená množina písem. Velmi užitečná příručka ke znakům je na webu FileFormat.info, tam bývají i ukázky zobrazení znaků v různých písmech.

Pořadové číslo znaku jde zjistit v JS konzoli "♥".charCodeAt(0) vrací 9829, "♥".charCodeAt(0).toString(16) vrací "2665".


Reaguji na Marschmallowa:
HTML entity mu v CSS nepomůžou.
Leda by je psal do atributu style, ale přes ten zase nevyrobí :before a :after.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0