Autor Zpráva
Skogen
Profil *
Dobrý večer,

třetí strana žádá pro účely zprovoznění Google Apps k doméně verifikaci prostřednictvím svého kódu google-site-verification. Získá tedy nějaká práva ve vztahu k doméně.

Protože se v problematice příliš neorientuji, potřeboval bych vědět, jaké že možnosti vlastně získá a zda se jedná o nějaké riziko z hlediska bezpečnosti nebo marketingu.

Nakonec by mě zajímalo, jestli není možné postupovat jiným způsobem, aby verifikace nekončila u de facto nekontrolovatelných externistů.

Díky moc.
Keeehi
Profil
A v jakém vztahu je ta třetí strana vůči vám a doméně?
Skogen
Profil *
Keeehi:


Dobrý den,

třetí strana nemá s doménou nic společného, doménu vlastní škola s právní subjektivitou. Jedná se o grantový projekt, který by měl sloužit k zajištění cloudových služeb (pochopitelně o samotnou podstatu, jak už to tak v této sféře bývá, jde až ze všeho naposledy...)
Keeehi
Profil
Skogen:
Když s ní nemá nic společného, tak proč potřebuje zprovozňovat Google Apps? Takže evidentně tam nějaká vazba je.
Potřebuji tedy zjistit, zda ty GA potřebují "vlastnit" nebo jim je stačí využívat.
Skogen
Profil *
Vazbou je grantový projekt v jehož rámci má třetí strana prostřednictvím Google Apps zprovoznit cloud pro sdílení pracovních materiálů zaměstnanci instituce, která doménu vlastní. Třetí strana jinak nemá s doménou nic společného.

Požadují verifikaci a změnu MX záznamů pro emaily pod touto doménou.
Keeehi
Profil
OK

Myslím, že verifikace není problém. Ta verifikace slouží googlu jen na ověření že ten co to zakládá má přístup na stránky té domény.
Skogen
Profil *
Keeehi:

Děkuju za odpvědi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0