Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Keď som nastupoval do novej roboty, mal som obavy, že najväčší problém budem mať so speakingom. OMYL!
Všetko by bolo vpohode, slovákom, poliakom, talianom, indom, izraelitom aj austrálčanom rozumieť vpohode. Problém nastáva pri angličanoch. Keď mi niečo povie nejaký angličan, som došiel. Rozumiem možno každé šieste slovo a naozaj netuším, že čo mi hovorí.
Napadla ma myšlienka, že by som vo voľnom čase poskypoval s nejakými angličanmi. Nevie náhodou niekto, či neexistuje niečo ako virtual english class, kde je nejaký angličan, ktorý by so mnou len tak nezáväzne porozprával? Alebo aké sú iné spôsoby? Podmienka je, že to musí byť angličan. Také, že slovenský učiteľ angličtiny, to nechcem, nech by bol akokoľvek dobrý
lionel messi
Profil
jefitto44:
Napadla ma myšlienka, že by som vo voľnom čase poskypoval s nejakými angličanmi.
Možno ťa zaujme táto stránka, ponúka niekoľko odkazov na Skype, iné sociálne siete i ďalšie špeciálne stránky: www.myenglishteacher.eu/blog/your-top-10-language-exchange-websites-for-speaking-english-fluently. Native speakera nájdeš na väčšine služieb veľmi jednoducho.

Neviem, či máš prístup k anglickým TV staniciam (online nájdeš všeličo), môžeš si vybrať takú, ktorá ťa bude zaujímať (ja som sa hovorenej nemčine naučil porozumieť predovšetkým od komentátorov z Eurosportu (v dobe, keď som ešte nemal dobrý prístup k rodeným hovoriacim)). Bežné spravodajské (BBC, CNN…) chytíš aj na satelit.
jefitto44
Profil
BBC ma nepusti, vraj je to len pre UK. CNN som neskúšal. CNN je anglická vec? Či americká? Lebo je v tom rozdiel. Na tu stránku idem práve pozrieť
Tomáš123
Profil
jefitto44:
BBC ma nepusti
Ale nejaké relácie do sveta púšťajú (Top Gear). Nápomocná by ti mohla byť aj táto stránka: www.interpals.net/ (určite bude niekto z tak obrovskej komunity ochotný porozprávať sa s tebou prostredníctvom Skypu).

CNN je anglická vec? Či americká?
Použi Google.
lionel messi
Profil
jefitto44:
CNN je anglická vec? Či americká?
Americká. Na akú verziu angličtiny sa potrebuješ zamerať (nie je mi to totiž jasné)?

Netuším však, ako presne je to so streamom uvedených kanálov. Priznám sa, že ich sledujem pomerne málo, na čo mi stačí mať ich naladené klasicky v TV na satelite (tam sú zdarma).
jefitto44
Profil
TV nemám a ani nechcem, tam tkvie problém. Našiel som včera nejaký chat a pokecal som s jedným. Výsledok bol taký, že konečne som rozumel, hoci nie všetko, ale aspoň niečo. Dnes večer, ak sa podarí, idem znova volať
Jan Tvrdík
Profil
Co sledovat zahraniční seriály nebo poslouchat audio knihy?
Jendakkk
Profil *
Začal bych seriály a filmy v AJ s CZ titulky, pak bych přešel na AJ titulky a konečně bez titulků.
Taky pomáhá poslech hudby s textem ve videu na youtube. Hledej vždy název písničky + lyrics
jefitto44
Profil
jj, také niečo robievam pravidelne. Vyvolená má sestru v anglicku a ona má manžela angličana. Tak aj s ním sem-tam poskypujem... začína sa to zlepšovať, čo-to už rozumiem, ale nie je to ono

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0