Autor Zpráva
Jackl
Profil *
Dobrý den,
za roky fungování naší firmy jsme si vybudovali databázi několika stovek kvalitních mailů (nejčastěji na prezentacích, kde nám člověk osobně předal mail se souhlasem k zasílání novinek a informací).
V jakém programu takovou databázi spravovat a hlavně, přes jaký nástroj maily posílat. Jsme úplní nováčci, zatím jsme maily přehlíželi a psali jen jednotlivým lidem (databáze v Google docs sloužila čistě jako adresář, archiv kontaktů). Stačil by opravdu jen jednoduchý nástroj, s možností vytvořit poutavý mail a místem, kam nakopíruji naše kontakty a maily se odešlou.
Díky moc za rady.

Jakub
Alphard
Profil
Hodně se používá třeba mailchimp.com.
Jackl
Profil *
Děkuji moc,
nejde o nějaký složitý nástroj? Opravdu nepotřebujeme přesné statistiky a složité mailové kampaně. Hledáme intuitivní nástroj pro odeslání a správu hromady mailů na hromady adres :)

Jakub
Taurus
Profil
Nepoužíval jsem jej sice, ale v jedné dobré knize zaměřené na použitelnost a psychologii je tento web často udáván jako příklad, takže věřím, že bude dobrý.
Jackl
Profil *
Děkuji moc.

A ještě jeden dotaz. Mohu takhle poslat klasický mail nebo musím posílat jen grafické newslettery, prostě nějakou šablonu? Všude se píše o newsletterech, tak by mne zajímalo, jestli můžu poslat (a jestli je to normální), klasický mail, třeba s nějakým obrázkem nebo i čistě informativní text, třeba s pár odkazy. Nejsme eshop, ale auto-dealerství a vyloženě nepotřebuji posílat hravý newsletter plný grafiky.
Keeehi
Profil
Jackl:
Můžete posílat co chcete. A ano, v některých případech je obyčejný email mnohem lepší a vhodnější.
Jackl
Profil *
Děkuji moc, to jsem potřeboval slyšet.

Ono opravdu, to je všude newsletter sem a newsletter tam a 10 zaručených tipů a rad pro napsání newsletteru, ale zmínka o napsání normální mailu nikde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0