Autor Zpráva
Camo
Profil
Zdravím,
prosím vás vie mi niekto poradiť s týmto:
Mám adresár pod Gitom. Pred chvíľou som zmazal v jednej vetve niekoľko súborov. Prepol som do druhej vetvy kde som čakal že tie súbory budú, ale súbory sa tam nezobrazia. Ale tam by sa zobrazovať mali. Skúsil som git pull origin xy z Githubu kde tie súbory sú. Vypísalo mi že všetko je up to date. Ale súbory nikde. Nechápem čo sa deje.
juriad
Profil
Pokud jsi je odstranil, ale necommitnul a zároveň v nich nebyl žádný konflikt mezi větvemi, odstraněné soubory jsou nejspíš stále smazané.
Co vypíše git status?
Camo
Profil
Status vypíše toto:
$ git status
On branch gh-pages
Changes not staged for commit:
  (use "git add/rm <file>..." to update what will be committed)
  (use "git checkout -- <file>..." to discard changes in working directory)

        deleted:    README.md
        deleted:    index.html
        deleted:    javascripts/main.js
        deleted:    jquery-sortable-lists-mobile.js
        deleted:    jquery-sortable-lists-mobile.min.js
        deleted:    params.json
        deleted:    stylesheets/github-dark.css
        deleted:    stylesheets/stylesheet.css

Untracked files:
  (use "git add <file>..." to include in what will be committed)

        .idea/
        imgs/Thumbs.db
        imgs/sortable-lists.xcf

no changes added to commit (use "git add" and/or "git commit -a")



Teda toto je výpis z vetvy v ktorej by tie súbory mali byť. Čiže deleted tam nemá čo hľadať.


Tak sa mi to podarilo vrátiť cez git checkout -- file. Ale ako teda vymažem súbory z vetvy? Teda okrem git remove file exituje nejaká normálna cesta napr. cez phpStorm?
juriad
Profil
Camo:
Ve větvi, kde soubory chceš odstranit dáš: git rm název-souboru. A až budeš se stavem (podle git status) spokojený, dáš git commit.
Až ten commit zapíše změnu do historie a po přepnutí do jiné větve se to začne chovat tak, jak chceš.

Teda okrem git remove file exituje nejaká normálna cesta napr. cez phpStorm?
Asi existuje; nevím, klikátkům nedůvěřuji. Normální cesta je pro mě příkaz, který si sám napíšu. A u gitu to vážně není problém.
Alphard
Profil
okrem git remove file
Také nejsem zvyklý řešit správu souborů přes git...

Podle mě by mělo být možné libovolným způsobem smazat nechtěné soubory, potom git add -u . pro zaznamenání změn a commit (zahrne všechny změny, nejen smazané soubory).
Camo
Profil
V tom phpStorme nejako to rozhranie nemajú domyslené(alebo ja to tam nevidiím). Takže som cez Storm zmazal súbory a adresáre ako normálne cez delete, ale cez konzolu som musel urobiť commit, aby sa to prejavilo len v aktuálnej vetve. Neviem ako v tom Storme urobiť commit, ak nie sú detekované žiadne zmeny(čo u deletu nie sú).
Ak niekto vie tak poraďte.
Zatiaľ to teda funguje tak kostrbato.

A díky moc bez toho nakopnutia by som to asi ešte riešil doteraz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0