Autor Zpráva
gotousop
Profil
Jakej je rozdíl (z hlediska vyhledávání, pravidel, lepšímu vzhledu atd) mezi těmito dvěna doménamy? Jestl isi udělat subdoménu jako první příklad nebo prostě v doméně udělat složku a tam pokracovat (druhý příklad). Díky
anonymníí
Profil *
gotousop:
Obecně se to říci nedá. Pokud spolu oba obsahy souvisí, dej je do složky. Pokud jsou si vzdálené, vol subdoménu.
gotousop
Profil
co třeba, osobní portfolio (grafika) a blog?
lionel messi
Profil
gotousop:
co třeba, osobní portfolio (grafika) a blog?
Ťažko povedať, jednotný prístup nemajú ani slovenské spravodajské médiá, porovnaj:

blog.sme.sk
blog.pravda.sk
sportinak.sk/blog
dennikn.sk/blog

V tvojom prípade sa mierne prikláňam k example.com/blog.
Taurus
Profil
Záleží taky na pojmenování domény. Já si se svým webem odemne.com rád hraju se subdoménama... Stačí být trochu kreativní.
gotousop
Profil
Zajímá mě hlavně propojitost. Je asi jasné, že chci aby to bylo jako celek. Takže jestli je lepší mít rovnou ve složce blog (www.domena.cz/blog) nebo si to nechat třeba od poskytovateel hostingu udělat takhle (www.blog.domena.cz) mě osobně se zase druhá varianta (blog.domena.cz) líbí víc. Ale jde mi hlavně o funkčnost. Aby se pak weby navzájem podporovali, aby bylo jasné, že to je jedno a to "samé".
Taurus
Profil
Díky tomu domena.cz bude jasné, že je to to „samé“. Toho bych se nebál. Jen tam zkrátka bývají trochu hierarchicky odlišné věci (ale nemusí). Akorát na FTP teda budeš muset přecházet o jednu složku navrch přes www, což je občas otravný. To zase lze vyřešit přesměrováním.

Edit: pardon, mluvím k té verzi blog.domena.cz, pro pořádek.
anonymníí
Profil *
gotousop:
www.example.com a blog.example.com jsou (pro vyhledavače) dva různé weby. example.com a example.com/blog je jeden web. To jen pro ujasnění. Dále píšeš o www.blog.example.com a blog.example.com. To jsou také dva weby. Ta "www" tam nemohou lítat, jak se ti zamane.

Taurus:
Doména nic nespojuje, subdomény jsou různé weby. Nebo máš pocit, že *.wz.cz spolu nějak souvisí. Nesouvisí, různé weby.
Taktéž k hierarchii na FTP. Co píšeš, co jedna možnost. Druhá je mít pro každou subdoménu vlastní FTP účet, kde obsah bude v jakémsi "www", i když se bude jednat o blog.example.com. A třetí možnost je mít to ve složkách a subdoménu řešit na úrovni .htaccessu. Reálná struktura na FTP s tou webovou může mít pramálo společného.
Taurus
Profil
anonymníí:
Nebo máš pocit, že *.wz.cz spolu nějak souvisí.
Mám chuť dát ti na blbou otázku (i když tam zřejmě usnul otazník) blbou odpověď, ale spíš tě nechám hádat, jaký je v tomto příkladu můj pocit. Jaký asi...
Str4wberry
Profil
Rozdíl mezi subdoménou a adresářem jsem nedávno popisoval tady: Jak nejlépe naložit s obsahem - hlavní doména vs subdoména?
anonymníí
Profil *
Taurus:
Otazník mi tam vypadl, máš pravdu.

Otázka je a není blbá, jak se to vezme. Spíše není, reaguje na tvé vyjádření „Díky tomu domena.cz bude jasné, že je to to „samé“ ... Edit: pardon, mluvím k té verzi blog.domena.cz, pro pořádek.“.
Jenže tvar domena.cz a blog.domena.cz jsou dvě naprosto odlišné věci, podobně jako a.wz.cz a b.wz.cz.

Tvé vyjádření by bylo správně, pokud bys hovořil k verzi domena.cz/blog.
Str4wberry
Profil
Osobně bych neřekl, že to jsou naprosto odlišné věci.

Pokud bude existovat doména example.com a u ní jediná subdoména blog.example.com a obě domény budou propojeny odkazy, dá se očekávat, že oba weby spolu souvisí.

Obdobná situace jako u wz.cz existuje i u domén druhého řádu, kdy jsou nesouvisející weby různých autorů za lomítkem.

Vyhledávač se tedy nemůže kvalitně rozhodovat jen podle domény.
Taurus
Profil
anonymníí:
tvar domena.cz a blog.domena.cz jsou dvě naprosto odlišné věci

…což většinou rozhodně není pravda, viz třeba Str4wberry. a.wz.cz a b.wz.cz – proč ne, ale nevím, kde jsi přišel, že by např. můj blog neměl souviset s mým webem.

Mimochodem, už jen samotný pojem subdoména naznačuje, že je součástí domény, tedy že tam nějaká souvislost je (…podmnožina).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0