Autor Zpráva
pharaon.jh
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat, našel jsem jednu stránku mailchimp.com, která vytváří a posílá newslettery, který vytvořím v jejich aplikaci, a já bych se chtěl zeptat, jestli se musím registrovat na www.uoou.cz (Úřad pro ochranu osobních údajů), aby jsem ten newsletter mohl využívat.

Popřípadě děkuji za rady
anonymníí
Profil *
pharaon.jh:
E-mailové adresy budoucích příjemců newsletteru jsi jistě získal s jejich souhlasem a současně ti byl jimi udělen souhlas se zasíláním obchodních (nebo jiných e-mailových) sdělení, dle platných zákonů.

Pokud ano, nikde se registrovat nemusíš.
Pokud ne, registrovat se taktéž nemusíš, ale ani nic neposílej.
Joker
Profil
anonymníí:
Tak jednoduché to není.
Souhlas se zasíláním opravňuje zasílat toho, komu byl souhlas udělen, ale ne někoho jiného.
Čili např. pokud já bych měl souhlas se zasíláním, můžu zasílat já, ale nemůžu ty adresy předat někomu jinému.

Na druhé straně, pokud se newsletter zasílá na základě zaškrtnutí políčka třeba „chci newsletter“, nejspíš to je služba vyžádaná uživatelem.
Pak bych to asi nějak složitě neřešil.
anonymníí
Profil *
Joker:
opravňuje zasílat toho, komu byl souhlas udělen, ale ne někoho jiného.
Však ano, opak netvrdím.

Když si přečteš pořádně, co jsem psal, tak: „... a současně ti byl jimi udělen souhlas ...“. Čili pharaonovi (ne nikomu jinému) přímo příjemcem (ne nikým jiným).
pharaon.jh
Profil
anonymníí:
Takže si myslíš, že registrovat na www.uoou.cz, není třeba, když budu mít ve správě uživatelský e-maily a nebude je potom nikdo šířit dále, o newsletter by se staral jenom pověřený správce, těchto newsletterů
Martin2
Profil *
Registrují se jen správci osobních údajů. To se tě netýká. Ty jako odesílatel newsletteru musíš jen dodržovat zákon 480/2004 Sb.
pharaon.jh
Profil
Martin2:
dobře, takže se registrovat nemusím, pokud budu dodržovat zákon


jednalo by se jenom o novinky z klubu, který by se zasílali registrovaným uživatelům jednou za měsíc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0