Autor Zpráva
final
Profil
Zdravím,
potreboval by som nejaké nápady na semestrálnu prácu. Pôvodne som chcel spraviť nejakú to-do aplikáciu, ale príde mi to moc jednoduché. Prehliadačová hra zas príliš zložité. Ideálne niečo medzi tým :-) Požiadavky nemám žiadne len tam musia byť aj užívatelia. + kopec iných vecí, to už ale nie je problém spraviť na akúkoľvek tému.

Vopred ďakujem
Jan Tvrdík
Profil
Můžeš udělat port github.com/JanTvrdik/pisqworks (piškvorky zobecněné pro n-dimenzí) ze Scaly do JS.
1Pupik1989
Profil
Nebo zkus 3d šachy ve webgl. Je to celkem jednoduché, rychlé a efektivní. Já nebýt blb, tak bych dělal jako semestrální práci překladač, abych všem vytřel zrak (včetně učitele).
final
Profil
Vďaka za tipy, tam by sa mi ale skôr hodilo využiť node.js :-) Ale musím použiť php.
juriad
Profil
Co tě baví?
* Můžeš udělat editor tabulek pro více uživatelů zároveň a třeba i nad složitějším dotazem do databáze (s JOINy a GRPUP BY). Řešení kolizí při editaci více uživateli. Můžeš to rozšířit v primitivní ROLAP kostku, kde si uživatel vybere faktovku a některé dimenze (a podle toho se budou generovat dotazy); pohybuje se jednak stránkováním, ale i bude mu fungovat i drill-down (zafixování hodnot aktuálních dimenzí a uvolnění některých zbylých) pro agregovaná data. Různí uživatelé mohou mít různé pohledy na stejná data.
* Můžeš udělat něco jako síťový spořič obrazovky. Při přihlášení se uživateli vygeneruje mapa, po níž jezdí vláčky a přepravují materiál a lidi (něco jako OpenTTD, ale s hotovou železniční sítí). Tato mapa se napojí na další uživatele. Následně budou jezdit vláčky od jednoho uživatele k druhému. Na routování vláčků (chce do nejbližší továrny atp.) můžeš použít síťové routovací algoritmy. Můžeš si simulovat výluky, kdy vlaky budou obsluhovány jinými spojemi, budou vznikat nové spoje. Grafika může být triviální ve stylu kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa2.html
* Můžeš uspořádat souboje robotů. Každý uživatel si naprogramuje svého v nějakém zjednodušeném jazyku (aby nebylo možné naruši prostředí), a pak se pustí proti sobě. Pustíš je u obou hráčů a očekáváš shodný výsledek (proti podvádění). Rychlost bude omezená na 1 instrukci pohybu / otočení o určitý úhel za sekundu.
* Síťová verze Pongu pro více hráčů. Máš dvě lopaty svisle ve středu obrazovky a přilétávají míčky zleva od jednoho hráče a zprava od druhého. Ovládáš obě lopaty zároveň klávesnicí (třeba klávesy WS a IJ). Hráči přibývají a ubývají, jelikož hraješ s dvěma najednou, nejsou velké prostoje na čekání. Pozor, můžeš párovat i uživatele, kteří mají volné stejné poloviny (protože pohyb míčku lze při přenosu prostě zrcadlit - stačí třeba přenášet výšku, úhel a rychlost).
* Sejdeme se? Každý uživatel zadá pravidla s kým se chce sejít a s kým ne (něco jako Doodle, ale nevybírají se časy, ale osoby) a server vypočítává, jaká největší skupina se může sejít, alternativně počítá pokrytí klikami. Rozšířením může být zadání nejen jednotlivých osob, ale i skupin osob (Chci se sejít s Davidem a Ondrou, ale musí prijít oba najednou; Chci se sejít s Robertem a Vláďou, ale ne s oběma najednou). Dalším rozšířením je přidat do toho časovou dimenzi a počítat to pro jednotlivé termíny. Vytvořit vážení jednotlivých možností a vybrat nejlepší možnost (třeba může být někdy dobré roztrhnout velkou skupinu na půl, aby se sešli ve dva různé termíny).
* Souboje koderů. Uživatel dostane jednoduchou programátorskou úlohu (najít prvních 100 pročísel, otočit prvky v poli, setřídit pole cik-cak (největší a nejmenší se střídají)). Jakmile ji naprogramuje, je otestována náhodnými vstupy poslanými ze serveru. Uživatel třeba může mít neomezeně pokusů na trénovacích vstupech a 5 pokusů na testovacích. Pokud úlohu nevyřeší, rapidně se mu sníží reputace. Poté musí ohodnotit nějaký počet cizích zdrojáků, vždy porovnává dva mezi sebou. Jde o eleganci. Uživatelé získávají reputaci a naopak úložky získávají dokonalá řešení. Pokud by zdrojáky byly třeba v Scriptolu, šlo by je testovat i na serveru.
* Tangram. Uživatel rozřeže myší čtverec a některé krajové kostičky vyhodí v časovém limitu 15 sekund. Tangram se odešle protivníkovi a ten jej musí co nejrychleji složit. Nějak zajistit, že nemůže používat stále ten samý obrazec - třeba předepsáním tvaru, který tangram musí obsahovat.
* Můžeš si vytvořit bludiště (řekněme 7x7 políček) a to pošleš protivníkovi, ať naprogramuje robota, který projde vznačené body ve správném pořadí s použitím minima instrukcí (krok, otočit doprava, otočit doleva, cyklus). Hráč dostane bludiště a cílem je vytvořit takového robota co nejrychleji. Na serveru budeš kontrolovat, že je úloha řešitelná. Bludiště je volná plocha s některými políčky označenými za překážky a některými označenými čísly jako průjezdní body. Opět něco na zabránění opakování desek, třeba náhodným předgenerováním tří překážek.
* Válka kresličů. Dostaneš obrázek a máš za úkol jej nakreslit co nejrychleji (rychleji než soupeř). Vyhrává ten, který jej nakreslí dříve a přesněji. Zadefinuj si nějakou metriku na porovnávání podobnosti obrázků a časové penalizace za nepřesnost.

Vím, že se většina týká her, mám asi nějakou hravou náladu. Ale třeba se ti něco zalíbí.
final
Profil
Vďaka za kvalitné tipy :-) Aj keď možno nie na tú semestrálnu prácu, ale do budúcna na nejaké experimenty veľmi vhodné :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0