Autor Zpráva
Soob
Profil
Ahoj. Hledám někoho, kdo má (technické) zkušenosti s odesíláním hromadné pošty a byl by ochotný se mnou prokonzultovat správnost současného řešení odesílání. Samozřejmě za finanční odměnu.
Vytvořil jsem pro jednu firmu aplikaci, která rozesílá hromadné emaily svým zákazníkům. Emaily ve většině případů chodí, nicméně občas skončí ve spamu a někde nedorazí vůbec.
Jedna z obávaných anomálií je ta, že máme multihosting na active24.cz kde máme doménu (př. eshop.cz) s poštovním serverem a k odesílání používáme SMTP authentifikaci (např. info@eshop.cz), ale v adrese odesílatele je pak adresa jiné domény (např. prodejna@cyklosport.cz ). Je možné že někde, buď v antispamových filtrech nebo na SMTP serveru může být toto příčinou problémů?
smitka
Profil
Zkuste poslat mail na adresu, kterou vám vygeneruje www.mail-tester.com, až tam mail dorazí řekne vám co zlepšit, případně co je přímo problém.
Soob
Profil
Ten zásadní problém je právě jak jsem nastínil. Odesílám emaily z ip adresy na které daná doména není. Je možné to tedy vyřešit tak že na doméně která souhlasí s odesílatel v emailu nastavím SPF nebo TXT záznamy?

Zde výpis z testeru: mimochodem děkuji za tip...
smitka
Profil
Nezdá se, že by to byl úplný problém. Nicméně za neexistující SPF zánam strhávají některé antispamy pár bodů.

Nastvail bych tedy u domény, jejímž jménem se odesílá spf záznam:

v=spf1 a mx include:spf.smtp.cz ~all

Případně ještě doplnit další adresy, které mohou maily posílat.

Koukal jsem do nápovědy u active24 a umožňují i podepisování DKIM, což je většinou bráno jako velmi důvěryhodné - napoveda.active24.cz/idx.php/0/477/article, pokud jsem to dobře pochopil, tak by mělo stačit přidat jejich veřejný klíč jako DNS záznam a oni si to nějak sami ověří a začnou používat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0