Autor Zpráva
Juandev
Profil
Jak funguje webový redirekt na straně majitele stránek plus minus vím. Je možné, že by ale přesměrování způsobovalo i něco jiného? Jedem čas jsem s tím měl problémy, ale už nevím, jestli to byla nějaká chyba nebo virus. Prostě jsem zadal url a dostal jsem se úplně jinam. Teď mi posílají slevový kupon, ale po přechodu na jejich url, se dostanu na hlavní stránku (na které zřejmě nemám být). Zkusil jsem to ze dvou prohlížečů, abych vyloučil vadu prohlížeče - nezabralo. Vypnul jsem si uBlock resp adblock a zase ne. Zkoušel jsem to s přihlášením i bez. Zkusil jsem použít jiné připojení (ale stejný ISP). Je chyba u mě, v síti, nebo u nich?
Joker
Profil
Standardní přesměrování je HTTP hlavička 301, případně meta refresh nebo přechod jinam přes JS.

Pak jsou další možnosti, ale asi bych tomu neříkal úplně přesměrování, možná spíš podvržení obsahu.
To jde technicky udělat skoro na všech úrovních síťové komunikace.
Například detekovat určitou adresu v prohlížeči a při přechodu na ní místo skutečné stránky zobrazit podvržený obsah.
Něco takového dělají některé viry.

Taky by šlo nějak přenastavit DNS server a pak pro některé doménové adresy vracet jiné IP, než jim „oficiálně“ přísluší.
Nebo, hlavně u nešifrované komunikace, se obsah dá modifikovat po cestě na nějakém síťovém uzlu.

Juandev:
Zkusil jsem použít jiné připojení (ale stejný ISP). Je chyba u mě, v síti, nebo u nich?
A není špatně ta adresa?
Taky může ta adresa vést na 404ku a zároveň být špatně udělaný web, že 404ku přesměruje na hlavní stránku.

Ještě se dá zkusit otevřít tu adresu v něčem, co automaticky nepřesměrovává a ideálně nedělá automaticky vůbec nic. Například v PSPadu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0