Autor Zpráva
JKBB
Profil
Aký programovací jazyk sa dá lepšie využiť pre webovú aplikáciu? Python+Django alebo PHP? Pri PHP by som sa musel naučiť ešte aj JS, kvôli animáciám a načítavaniu a spracovaniu obsahu bez reloadu stránky. Je niečo také v Djangu/inej library? Čo by ste mi odporučili naučiť sa?
Radek9
Profil
JKBB:
Pri PHP by som sa musel naučiť ešte aj JS, kvôli animáciám a načítavaniu a spracovaniu obsahu bez reloadu stránky.
To ale vůbec nezáleží na server-side technologii. JS pro tyhle věci musíš použít tak jako tak, u klienta výběr nemáš (nepočítáme-li CSS animace). Z tohohle hlediska bych ti doporučil rovnou použít JS i na serveru. Ale pokud se rozhoduješ mezi PHP a Pythonem, dost záleží na typech webů i trhu (v ČR pravděpodobně dominuje PHP) a na tom, jak se ti s danou technologií pracuje.
JKBB
Profil
A aké sú výhody/nevýhody použitia JS na servery, je to výhodnejšie, alebo aspoň porovnateľné s použitím PHP? Lebo často sledujem hádky medzi užívateľmi PHP a JS, o tom čo je lepšie ako Server-side technológia, ale stále som nedospel k žiadnemu záveru.
Radek9
Profil
JKBB:
Ono se asi reálně ani k názoru dospět nedá. Prostě záleží na tom, co se komu líbí. Nedá se říct, co je lepší a co horší. Použití JS má podle mě výhodu v tom, že velkou část kódu můžu bez změny použít na serveru i u klienta. Např. při renderování React šablon.
JKBB
Profil
Ďakujem. Ak by ste mi ešte mohli odporučiť nejaký dobrý backend JS framework pre začiatočníka, bol by som veľmi vďačný.
Radek9
Profil
JKBB:
Pro začátečníky by asi mohl být dobrý Express, na tom se potom dá stavět něco dalšího. Na netu nejspíš budou kvanta tutoriálů. Na jednom projektu momentálně používáme Koa a nemůžu si to vynachválit, žel nedovedu říct, jestli je vhodný pro začátečníky.
JKBB
Profil
Radek9:
Ďakujem pekne :)
Martin Tiršel
Profil
Za mna urcite mozem doporucit Python+Django, obzvlast ak nemas predosle skusenosti s vyvojom, pretoze ta tato kombinacia povedie za ruku a upozorni na rozne preslapy. PHP alebo JS mi pride, ze je tam az prilis vela sumu, ktory ta moze naucit zlozvykom. Pozri si python.cz, tam najdes dostatok informacii, komunita v zaciatkoch urcite pomoze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0