Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
autoska prava - design
mila
Profil
práva homosexuálů - děti
klokocka
Profil *
Nazdar, delam web a rad bych se nechal inspirovat nejakou profi strankou. Nehodlam krast kod ani kopirovat, pouze napodobit a pozmenit. Zajimalo by me, jestli se na webdesign vztahujou naky autorsky prava a za jakejch podminek. Diky, klokocka
Šlaha
Profil
Na všechno se vztahují autorská práva. Nechápu, co myslíš pod pojmem "Podmínky". Prostě to nesmíš zkopírovat.
Dero
Profil
Nehodlam krast kod ani kopirovat, pouze napodobit a pozmenit.

V tom případě hodláš krást nápad a provedení, to je v podstatě úplně to samé. Inspirace je ošidný pojem - každý se inspiruje, ale něco "obšlehnout" je opravdu porušení autorských práv.
klokocka
Profil *
ok, dik za odpovedi, podle me tam bude urcita mira jak moc to clovek napodobi, jestli se to este da vubec povazovat za napodobeninu.
Tomik
Profil
Když někdo něco napodobí (ať už v jakékoli míře) je to prostě napodobenina, a tudíž krádež cizího autorského díla.
printf
Profil
Nojo, ale dokažte to, že někdo něco napodobil. Pokud to není registrováno jako užitný vzor nebo jak se tomu říká, tak nevím.
Meldo
Profil
Ohladne webdesignu sa podla mna najedna ani tak o autorské práva ale skôr o duševnú hodnotu.
Dero
Profil
Meldo: Ano, jedná se o duševní vlastnictví, k němuž má autor svá, tedy autorská, práva.

Jistým řešením je napodobovat webové stránky, jejichž autor je již sedmdesát let po smrti. Potom totiž autorská práva zanikají a dílo je volné. Přeji příjemné inspirování se.
Meldo
Profil
klokocka
ak nemas fantaziu tak nerob design. ak fantaziu mas ale nevies ako na to, tak sprav 20 designov a uvidis ten rozdiel medzi 1 a 20-tym :-)
Meldo
Profil
Dero
****chyba****
Dero
Profil
že to v žiadnom zákone nieje a teda ta za to, že skopíruješ design ťa nezavrú

Ale to je samozřejmé, že je. Zákon č. 121/2000 Sb. říká mj.

Hlava I: Právo autorské
Díl 1: Předmět práva autorského
§ 2 Dílo

(1) Předmětem práva autorského je dílo literární a jiné dílo umělecké a dílo vědecké, které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora a je vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě včetně podoby elektronické, trvale nebo dočasně, bez ohledu na jeho rozsah, účel nebo význam (dále jen "dílo"). Dílem je zejména dílo slovesné vyjádřené řečí nebo písmem, dílo hudební, dílo dramatické a dílo hudebně dramatické, dílo choreografické a dílo pantomimické, dílo fotografické a dílo vyjádřené postupem podobným fotografii, dílo audiovizuální, jako je dílo kinematografické, dílo výtvarné, jako je dílo malířské, grafické a sochařské, dílo architektonické včetně díla urbanistického, dílo užitého umění a dílo kartografické.

(2) Za dílo se považuje též počítačový program, je-li původní v tom smyslu, že je autorovým vlastním duševním výtvorem. Za dílo souborné se považuje databáze, která je způsobem výběru nebo uspořádáním obsahu autorovým vlastním duševním výtvorem. Fotografie, která je původní ve smyslu věty prvé, je chráněna jako dílo fotografické.


Vyznačil jsem body, které se mohou vztahovat (a také vztahují) na webdesign.
Meldo
Profil
Tak to sa ospravedlnujem. To som netušil. Takže ak spravim web a niekto si skopiruje design tak ho mozem normalne zazalovat? Hm. To je zaujimave. (a keby sme boli v Amerike vysudim miliony)
printf
Profil
Zajímalo by mně jak se to řeší když uděláš design, někdo ho okopíruje a pak ještě zažaluje tebe. S těmi miliony bych raději počkal...
klokocka
Profil *
printf : bez probemu se da dokazat kdo ho mel driv, sou internetovy archivy

dik za rady
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0