Autor Zpráva
Jan Ježek
Profil
Nedávno se snažil na mých stránkách škodit jeden umělec a mám jeho IP adresu. Dá se podle ní zjistit jeho jméno atd? Rád bych věděl kdo to byl. Jak mám postupovat. Myslím si, že to určitě zjistit půjde.
Hanz
Profil
Jan Ježek
Tohle zjistit nejde (u některých fakt vyjímečných případů jde). I když myslím, že dost šikovný hacker by něco zjistil.
Leo
Profil
"Myslím si, že to určitě zjistit půjde."

Vaseho optimismu bych trochu potreboval. Leo
Jan Ježek
Profil
To nebyl optimismus ale neznalost.
printf
Profil
Ve whois databázi organizace přidělující IP se dá zjistit název a kontakt serveru, ze kterého se připojil (pokud je evidován) pak už je to na správci toho serveru. Jedna z organizací je ripe.net.
Nejsem hacker a už vůbec ne šikovný, takže jiné způsoby neznám.
Kikju
Profil
no.. určite zistiť... trochu blbe... to je ochrana osobných udajov.. takže to sa asi nezisti... ale... neviete... ako by som mohol urobiť niečo take že k danej ip ktora by ma navštivila a mam ju v db (mysql) aj meno ak viem kto to je?... niečo take... jednoduche.. ako.. zoznam a kedy bol psoeldny krat?
Leo
Profil
IP adresa urcite neni osobni udaj. Leo
Michalek
Profil
Myslím, že při podání trestního na neznámého pachatele na Policii ČR za např. újmu na cti (nebo tak něco) by se mohlo na základě soudního příkazu přijít za poskytovatelem připojení a on by musel douhledat, kdo se přes tu IP adresu v daný čas připojil.

Alespoň tak mi to bylo vysvětleno Českým Telecomem když jsem řešil něco podobného.
reti
Profil *
Nejlepší způsob jak zjistit toho umělce je udělat nejakou pas ala sociální inženýrství. Pokud škodí v diskusích tak by mohlo byt dobrý na něj nasadit ňákou ženskou jako že po něm jede :) A nebo si třeba zjistit jestli jeho přezdivku nebo ip adresu najde google nekde jinde.
Jinak nějaké podrobnosti ohledně ip adres najdeš taky na stránce http://mojeip.arms.cz
llook
Profil
Něco málo se dozvíš z WHOIS, jak bylo řečeno (zkus http://ripe.net/whois ), ale totožnost ne.

Tyhle věci jsou většinou dohledatelné (poskytovatelé internetových a telekomunikačních služeb snad taková data i musí logovat), ale je potřeba to soudní rozhodnutí. Podobně jako kdybys chtěl zjistit polohu něčího mobilu (třeba i svého) - operátor ta data sice má, ale nedá.
indaruj
Profil *
Myslím, že při podání trestního na neznámého pachatele na Policii ČR za např. újmu na cti (nebo tak něco) by se mohlo na základě soudního příkazu přijít za poskytovatelem připojení a on by musel douhledat, kdo se přes tu IP adresu v daný čas připojil.

Alespoň tak mi to bylo vysvětleno Českým Telecomem když jsem řešil něco podobného.


Ano ale ne každý má komerčního poskytovatele připojení, je hromada sítí ala CZFRee a ty nemusí o svých uživatelích logovat nic a taky to většinou nedělají, takže tam nezjistí nic ani Policie
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0