Autor Zpráva
Antikomunista1
Profil *
Dobry den, chcel by som vytvorit protikomunisticky portal. Niektore clanky by nabadali trebars aj k prenasledovaniu, komunistov, chcem dat priestor slobode vyjadrit svoj nazor, nech si kazdy napise co chce, pokial to bude clanok vykreslujuci komunistov v negativnom svetle. Neviem ako je to u nas so zakonmi, ale potreboval by som sa vyhnut problemom. Preto rozmyslam ze by som to hostoval niekde v zahranici idelane v krajine kde prenasledovanie komunistov neni nelegalne (USA). Za hosting by som mohol platit bitcoinom alebo inou virtualnou menou, clanky by som pridaval cez tor. Mozem mat v takom pripade nejaky problem so zakonom? Ked je web hostovany v inej krajine?
Joker
Profil
Antikomunista1:
Mozem mat v takom pripade nejaky problem so zakonom?
Ano, pokud ten obsah bude nelegální.
Popsané techniky obsah nijak nelegalizují, ale slouží ke ztížení identifikace jeho autora.
(Pro srovnání: „Chtěl bych udělat něco, co je možná nelegální. Když si na to vezmu rukavice a kuklu, bude to legální?“)

Jinak připomínám, že zdejší pravidla zakazují sdílení informací o ilegálních aktivitách.

PS.: „idelane v krajine kde prenasledovanie komunistov neni nelegalne (USA)
Silně pochybuji, že toto je pravda.
noko
Profil
„idelane v krajine kde prenasledovanie komunistov neni nelegalne (USA)“
ty servery by musely být v Africe nebo na Marsu, v USA to určitě legální není
Antikomunista1
Profil *
Joker:
zle som sa vyjadril. Skusim tu otazku formulovat inak: Ak web hostujem v inej krajine, tak sa nan vztahuju zakony tej krajiny kde je server fyzicky umiestneny?

noko:
mate pravdu tiez som sa zle vyjadril. prenasledovanie komunistov je nelegalne, ale vyzyvanie k prenasledovaniu uz neleganlne nie je. V USA sa sloboda slova (narozdiel od vychodnej europy) berie vazne.
Taurus
Profil
Prosímtě, co myslíš tím tvým pronásledováním? A vážil bych slova ohledně svobody v USA, resp. si trochu rozšiř obzory.

Ač nekomunista, tohle vlákno se mi tu vůbec nelíbí. Ani styl jeho podání.
Xanomes
Profil
Antikomunista1:
Torem akorát chytneš nějakého vira. Ne, že by mi to vadilo, spíše se pouštíš do věcí, kterým nerozumíš. Mimochodem, každý kdo napsal do Googlu Tor je pravděpodobně v seznamu extrémistů, které si USA vede. Takže s tou svobodou v USA jsi opravdu dost vedle. Navíc pochybuji, že by ti nějaký hosting povolil objednávku přes anonymizační proxy (což Tor je, tedy pokud neprohlížíš darknet). Jinak souhlasím s tím, co psal Taurus, toto vlákno se mi tu vůbec nelíbí a to i přesto, že komunisty příliš v lásce nemám.

prenasledovanie komunistov je nelegalne, ale vyzyvanie k prenasledovaniu uz neleganlne nie je.
Jak jsi přišel na to, že nabadání k trestnému činu je legální? Docela by mne zajímalo, co tě vedlo k tak velké nenávisti ke komunistům, že hodláš investovat svůj čas a peníze do takového webu? Nebo tě snad někdo platí?

V USA sa sloboda slova (narozdiel od vychodnej europy) berie vazne.
Hlavně že tam byli první, kteří uvažovali o zákazu ruské "propagandy". To je opravdu velká svoboda slova. Jestliže mluvíš o tom, že nechceš mít web z ČR, a zároveň říkáš, že v USA se na rozdíl od východní Evropy bere svoboda slova vážně, naznačuješ tím, že jsme východní Evropa?

komunistov, chcem dat priestor slobode vyjadrit svoj nazor, nech si kazdy napise co chce, pokial to bude clanok vykreslujuci komunistov v negativnom svetle.
Myslím, že tím spíš v lidech vzbudíš dojem, že lžeš a vše příliš zveličuješ. Pak tím dosáhneš podobného dojmu jako třeba z těchto AntiHavlovských stránek.
Joker
Profil
Antikomunista1:
Ak web hostujem v inej krajine, tak sa nan vztahuju zakony tej krajiny kde je server fyzicky umiestneny?
Formálně řečeno by na takhle formulovanou otázku byla odpověď ano.
Ale ve skutečnosti se předpokládám ptáte obráceně: Jestli se umístěním webu v jiné zemi dá vyhnout postihu podle zákonů vlastní země. Pak je odpověď ne.

Už proto, že trestné činy nepáchá web, ale člověk skrze web. A pro ten trestný čin většinou není až tak podstatné, kde je ten web umístěný.
Keeehi
Profil
Antikomunista1:
Co se odpovědnosti týče, tak není jen jedna. To co je na sreveru umístěno musí být ve shodě se zákony země kde server je. Obsah který publikuješ musí být zase ve shodě se zákony ČR. Obsah který je přístupný v určité zemi se musí být zase v souladu se zákony té země. Dejme tomu, že bys měl na stránce něco. Bude to dostupné americkým občanům v USA a bude to nezákoné. Může se stát, že tě americké úřady kontaktují a požádají o odstranění toho něčeho. Můžeš jim vyhovět, nebo se rozhodnout, že s tím nic dělat nebudeš. V obou případech nebude pro tebe žádný postih. Teda kromě toho druhého případu a situace, kdy by jsi jel do USA třeba na dovolenou. V takovém případě by tě asi ihned po překročení hranic zatkli a začali vyšetřovat.

Možná jsem někde něco uvedl nepřesně a určitě jsem nepokryl vše. Spíš to ber jako ukázku toho, že situace ohledně práva není vůbec jednoduchá a na internetu, který je globální, je to ještě složitější.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0