Autor Zpráva
GeekUK
Profil
Stránky, které sleduji a jejichž statistiky jsou veřejně dostupné na toplist.cz, se začaly před dvěma dny posunovat tamním žebříčkem vzhůru. Vstupní stránky jsou dvě velmi neobvyklé adresy, kam by nikdo z vyhledávače nikdy neskočil. Mám dvě základní otázky:

1. Dá se nějak zjistit, odkud to je? Domény návštěvníků jsou podle toplist.cz české, většinou. Existuje hodně služeb, které tohle umožňují?

2. K čemu by to mohlo sloužit, když stránky nezobrazují reklamu? Pořadí v toplist.cz je tak atraktivní věc?
Joker
Profil
A neobjevily se ty adresy na místě, odkud chodí hodně lidí?

Stává se, že někdo určitou stránku jinak málo navštěvovaného webu zmíní na frekventovaném místě a návštěvnost pak vystřelí nahoru.

Bližší analýzu jen z veřejně dostupných údajů na TOPlistu asi neuděláte.
Str4wberry
Profil
Možné motivy pro umělé zvyšování návštěvnosti jsem zmínil tady: Má návštěvnost vliv na SEO?

Ale těžko soudit, jestli jde o umělé zvyšování nebo někde přibyl odkaz, jak píše Joker.
GeekUK
Profil
Joker: Díky, také mě napadlo, že se někde objevil odkaz, ale nemyslím si, že by to byl tenhle případ. Můžu se ale plést.

Str4wberry: Díky za odkaz článek. Zajímavé je to fakt z pohledu, že stránky reklamu odmítají a pochybuji, že by byly na prodej. Odkaz také nevede na obsah (článek), kde by rostl počet přečtení/zobrazení (a tedy možná nějaká váha pro čtenáře), ale na z mého pohledu stránku, kam většina uživatelů ani neumí přímo kliknout a nejsou tam nejnovější informace.

Budu to asi dále sledovat...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0