Autor Zpráva
non36
Profil *
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem zajišťujete webové stránky pro klienty v případě, kdy chce klient kompletní tvorbu webu, včetně pořešení domény a hostingu? Registrujete doménu a hosting na sebe, nebo na klienta?

Mám klienta, který chce vytvořit web pro družstvo. Klasický pouze wordpress, ale je potřeba pořešit i doménu a hosting.

Z mé strany je lepší provést registraci na klienta, ale zase ne každý klient tomu tolik rozumí. V případě registrace na sebe mi zase přijde zbytečné, dělat jen "přefakturovávače".

Jak byste to řešili?
Děkuji
Taurus
Profil
Určitě na klienta. Může ti dát údaje pro přihlášení, případně omezený přístup.
non36
Profil *
No já hlavně řeším tu prvotní registraci a pak následné prodlužování domény a hostingu, kdy by emaily tedy chodily klientovi a třeba wedos jich posílá celkem dost :) Pro někoho neznalého a staršího to může být celkem matoucí a komplikované, když tomu nerozumí a nebude většině emailů rozumět.

Jinak chápu že pro klienta je lepší, když on je sám majitelem. Není pak při změně správce webu potřeba řešit změnu majitele domény atd., což teď třeba musím řešit, protože předchozí správce ukončil spolupráci a doména je registrována na něj :(
davidfronek
Profil
Na klienta. Klidně mu můžeš zajišťovat podporu s e-maily, co chodí od hostingu, mít přístupové údaje apod., ale je to menší komplikace, než to mít na sebe.
Nebo si pořídit VPS a jeho stránky u sebe hostovat a fakturovat si za to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0