Autor Zpráva
Vendy
Profil
Ahoj a dobrý den,
může mi někdo z vás, mazáků, prosím lidsky vysvětlit logiku přesměrování? Nejde o to, jak jej vytvořit, ale jak se co vlastně bude chovat. K vytvoření je fůra návodů a každý webhosting má svůj popis, ale jaký je ve výsledku princip nějak nepobírám.

Když si vymyslím názvy domén, jen tak pro příklad:
Původní doména bude např.: nasi-hafici.cz
Vlastník se rozhodne zaregistrovat nový název jako např.: haficiunasdoma.eu
A nastaví přesměrování.
Co se bude reálně dít s jeho stránkami? Když si uživatel načte původní doménu, automaticky je přesměrován na novou - toto ještě chápu. Ale URL odkazů (texty, obrázky) zůstává pod původním názvem domény, nebo ne? A pokud ano, znamená to, že se vše načítá z původní domény? Nezpomalí se tím vše pro koncového uživatele? A je nutné držet si obě dvě domény? Není v tom případě jednodušší vše nahrát znovu do nové domény a přepsat tím pádem URL, zachovat u původní domény hlavní stranu jen pro přesměrování, než si lidé zvyknou na nový název?

Já vím, záplava "lamovských dotazů", ale nedaří se mi nikde najít odpovědi. Poradíte mi, prosím, vy?
Jzikes
Profil
No ty obsah nemáš na doméně - ten máš na serveru. Doména na něj jen odkazuje. Takže když si zaregistruješ novou doménu, nasměřuješ si ji na ten původní server a nic přehrávat nemusíš..
Vendy
Profil
Jzikes:
No ty obsah nemáš na doméně - ten máš na serveru. Doména na něj jen odkazuje.
Tak tohle mi nějak nedošlo, ačkoliv logika je jasná ;)

když si zaregistruješ novou doménu, nasměřuješ si ji na ten původní server a nic přehrávat nemusíš
A držet si původní doménu? Jde mi o to, že když jsou lidé zvyklí na nějakou adresu, budou i nadále hledat právě tu danou adresu. A aby stará odkazovala do nové, měla bych ji asi dál držet, alespoň po nějakou dobu. Nebo ne?
Jzikes
Profil
Tady si o tom můžeš něco přečíst:
www.cesky-hosting.cz/webhosting/co-je-webhosting

Jinak to, jak to provést budeš mít určitě v dokumentaci poskytovatele hostingu :)


Vendy:
Můžeš mít klidně i více domén na jeden hosting.
Vendy
Profil
Jzikes:
Jinak to, jak to provést budeš mít určitě v dokumentaci poskytovatele hostingu :)
Postup píšou, to ano, ale nebyla mi jasná logika, podle které se pak stránky načítají. Mám celkem dost obsahu, takže musím chápat podstatu věci ještě dřív, než web přestěhuji (a časem taky pochopit jak ho vlastně přestěhovat - taky spousta návodů, ale realita je pro mne složitá :))
petr
Profil *
Představ si doménu jako reálnou poštovní adresu, kde třeba bydlíš. V minulosti si ji řekla spoustě kamarádů, ale třeba i rozdala na vizitkách kolegům atd. Když se přestěhuješ, tak přesměrování je jakoby cedulka vyvěšená na původním obývaném domě, která na to přestěhování upozorňuje a udává novou poštovní adresu.
Nejlepší je mít tam tu cedulku napořád (nechat si původní doménu), protože původní poštovní adresu (odkazy) může pořád mít strašně moc lidí na těch vizitkách, cos v minulosti rozdala, a kterým o té změně dost možná nikdy nebudeš moct osobně říct, ale přitom bys o jejich návštěvu i po tvém přestěhování pořád stála.

Co se za danou poštovní adresou (doménou) uvnitř bytu (na serveru) skrývá je už čistě tvoje věc. Můžeš se "oficiálně" přestěhovat, ale pořád fyzicky bydlet na staré adrese, ale nikdo se to nemusí dozvědět :-).
Vendy
Profil
petr:
Nádherné vysvětlení :) děkuji :)
Takhle to chápu beze zbytku, protože je to opravdu "blbuvzdorné" :) a doménu tedy zachovám, právě pro ty, kdo třebas nevědí o přestěhování.

Nicméně - nabízí se mi otázka, co s registrovanými uživateli? Jejich účty jsou vázány na starou doménu. Když ale budu kupovat k nějakému pluginu rozšíření, přijde již na doménu novou. A ráda bych uživatelské účty reálně do nové domény převedla (už kvůli názvu a aby v tom neměli binec - naštěstí je to na druhé, celkem nové doméně, takže toho není tolik).
Co je lepší? Exportovat uživatele (nějakým mne zatím neznámým zázrakem), nebo rozšíření dávat do staré domény? Ptám se takhle hloupě proto, že sice webhosting má v nabídce pomoc technika pro transfer a převedení, ale jejich cenu si nemůžu dovolit, takže vše musím řešit vlastními silami.
Jzikes
Profil
Vendy:
Tak ty uživatele máš asi uložené v databázi, ne? A databáze se váže k hostingu, ne k doméně. Když změníš doménu, toto vše zůstane stejné.. Jak psal Petr: ty změníš jen adresu, byt zůstane stejný..
Lonanek
Profil
Vendy:
co s registrovanými uživateli? Jejich účty jsou vázány na starou doménu.
Co používáte za systém (CMS)? Zatím neznám takový, kde by registrovaní uživatelé měli registraci vázanou na doménu.

Jakýkoliv systém je přenositelný z domény na doménu. Jen převody některých jsou uživatelsky více nepřívětivé, ale ne neřešitelné. Některé hostingy také nabízejí tzv. ALIAS k doméně, tedy kromě toho, že nastavíte tento alias, nemusíte nic dělat a vše funguje regulérně dál.
Vendy
Profil
Lonanek:
Co používáte za systém (CMS)? Zatím neznám takový, kde by registrovaní uživatelé měli registraci vázanou na doménu.
Neumím to asi dobře vysvětlit či nazvat, ale ta provázanost je skrze plugin a ten na doménu vázaný je, protože se nejedná o free verzi (taky mne ta sranda stála peníze, které jsem šetřila na postel, uživatelé mají hezké profily a já spím na podlaze :)).

Jzikes:
ty změníš jen adresu, byt zůstane stejný..
Tak do tohoto budu muset proniknout šťouráním se v databázi.
Jzikes
Profil
Vendy:
Úplně nevím, co si tím myslel.. Ale všechno okolo webu (web samotný, soubory, databáze) máš uložené na serveru. Doména ti vlastně jen říká, kde to najdeš.. Pokud chceš změnit doménu, nemusíš toto řešit, zkrátka přidáš novou (to je jedno - zadáš adresu xxx a nasměřuje tě na tvé stránky, pak dáš adresu yyy a ta tě tam také nasměřuje). Nic okolo databáze řešit nemusíš. :)

Jediné, tak by si mohl mít staticky napsané cesty k souborům, ale tím, že chceš nechat i tu druhou doménu, řešit to nemusíš :)
Keeehi
Profil
Vendy:
A co je to tedy za plugin? Jmenuje se nějak? Má třeba propagační webové stránky kde si o něm můžeme přečíst?
Vendy
Profil
Keeehi:
A co je to tedy za plugin?
Nevím, zda to tu mohu zveřejňovat, ale snad ano. Jedná se o pluginu Ultimate Member, tedy jeho PRO verzi (ta free není vázána na konkrétní web).

Má třeba propagační webové stránky kde si o něm můžeme přečíst?
Samozřejmě má: Ultimate Member

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0