Autor Zpráva
Čeluk
Profil
Dobrý den, včera jsem byl na finančním úřadu že se chci zaregistrovat jako identifikovaná osoba (živnostenský list už mám). Přinesl jsem jí i vytisknuté potvrzení o platbě adsense (platby - Automatická platba: Bankovní účet ) tam vidí i daňové číslo a adresu odesílatele a výši platby. Řekla mi ale že potřebuje nějakou smlouvu podepsanou nebo tak něco že toto nestačí. Jinak že mi jako identifikovaná osoba nezaregistruje. Prý se na toto ještě nikdo neptal, to je divné. A ona neví co s tím. Co mám dělat?
nightfish
Profil
1) Řešit registraci "identifikované osoby" poté, co ti příjde platba z AdSense, je poněkud pozdě (povinnost registrace je do 15 dní od poskytnutí služby - v tomto případě od zobrazení první reklamy).
2) Co bych dělal? Prostě bych tam zašel a trval na registraci z důvodů, že jsem: "poskytnul službu s místem plnění v jiném státě EU podle § 9 odst. 1 zákona o DPH". To je jediné zdůvodnění, které ta paní potřebuje. Pokud neví, co s tím, ať se ONA obrátí na někoho, kdo problematice rozumí. Alternativně je také možno se zaregistrovat on-line přes Daňový portál - formulář "Přihláška k registraci k dani z přidané hodnoty platná od 1.1.2015 (EPO2)" (je možné, že k on-line registraci budeš potřebovat elektronický podpis nebo datovou schránku).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0