Autor Zpráva
Vendy
Profil
Ahoj a dobrý den,
mám prosbu - můžete mi poradit s alespoň s jedním z uvedených dotazů, ještě lépe s oběma? Nejsem si "jistá v kramflecích", která cesta je pravdivá a nemám se kde zeptat.

1) Childtheme
Na webu mám vytvořenu odvozenou šablonu, tedy childtheme, která upravuje zobrazení některých částí. Protože budu totéž přesouvat i jinam, respektive potřebuji použít stejný vzhled, potřebovala bych poradit, zda mám pravdu, když si myslím, že childtheme je vázána na šablonu a nikoli na doménu. Ono mi to totiž drobet blbne, takže si radši chci ověřit myšlenku tady u vás. Nebo to mám procházet a snažit se najít nějakou jinou provázanost? Na propojení s doménou jsem nenarazila.

2) Druhá otázka se vlastně týká dvou podotázek, ale téma je obdobné - kódování, provázanost s doménou a správný zápis do nového
a) Když mám na webu formulář javascript, který je propojený s pluginem, asi jej nelze jen tak snadno "vzít" a přesunout jinam, že? Myslím si tedy správně, že bude nutné formulář nastavit znova?
b) Mám vytvořen box uživatelů, který je "šitý na míru" přímo pro můj web. Tento potřebuji přesunout pod jinou doménu. Je mi jasné, že musím objevit všechny odkazy a kódy, ve kterých se název domény objevuje, a ty přepsat, to je určitě bez debat. Nebo je to jinak? A pokud je to tak, stačí jen přepisovat název domény, případně celou adresu URL u některých částí (př. obrázků)?

Předem děkuji za názory i rady :)
Keeehi
Profil
Vendy:
Nic z toho by nemělo být vázané na doménu.
Vendy
Profil
Keeehi:
Nic z toho by nemělo být vázané na doménu.
Ani ta druhá část? U šablony předpokládám, že návaznost není, ale u dalšího... nicméně já nevím, na jakém základě se tyto věci programují, tedy jaká je logika, proto zjišťuji názory :)
Keeehi
Profil
Pokud se všude na webu používají relativní cesty, pak je celý nezávislý na doméně.
Pokud plugin vytváří absolutní cesty, pak jsi s největší pravděpodobností doménu v jeho nastavení zadávala a bude třeba ji na novém webu upravit/zadat znovu.
Vendy
Profil
Keeehi:
Pokud plugin vytváří absolutní cesty, pak jsi s největší pravděpodobností doménu v jeho nastavení zadávala a bude třeba ji na novém webu upravit/zadat znovu.
Já sice nezadávala, toho se ujal někdo jiný, ale chápu myšlenku.

Zeptám se tedy lamovsky ještě na jedno:
Když je URL s diakritikou, zobrazuje se "česky", ale samozřejmě se neukládá stejným způsobem. Předpokládám tedy, že když budu někde přepisovat doménu, nemám psát URL s diakritikou, ale dle jejího chování. Jen jako příklad:
jedna z domén má název - životsrs.eu (což se i ukazuje)
v URL vypadá takto - xn--ivotsrs-cxb.eu
Určitě mám při přepisech použít ten správný zápis, tedy ten druhý, a nikoli ten s diakritikou. Nebo se pletu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0