Autor Zpráva
dominicek
Profil
Dá se nějak přeložit JS do C++?...
juriad
Profil
Netriviálně, ty jazyky se velice odlišují, používají jiná primitiva. Mnohem jednodušší je do C++ aplikace přidat javascriptový engine - nejspíš V8.
Chamurappi
Profil
Reaguji na dominicka:
To C++? Dominicek to divné otázky.
Nebo spíš jedna rozvleklá otázka. Mohl bys popsat, o co a proč se vlastně snažíš? Nejdřív sníš o vlastním programovacím jazyku, pak z tebe vyleze, že vlastně myslíš značkovací a že vlastně ani moc neumíš programovat… a teď chceš překládat jeden programovací jazyk do druhého. Co si od toho slibuješ?

Zkoušel jsi napřed hledat vyhledávačem, jestli nějaký překladač existuje? Našel jsi něco, co ti nevyhovuje? A proč ti to nevyhovuje?
dominicek
Profil
kdybych na své otázky našel odpovedi na googlu, tak se tady neptám...
Beavis
Profil
dominicek:
kdybych na své otázky našel odpovedi na googlu, tak se tady neptám...
Buď lžeš nebo neumíš hledat. První výsledek na dotaz "JS to C++": stackoverflow.com/questions/5192223/convert-javascript-code-to-c-code
Very, very tricky --- Javascript is a heavily dynamic language where pretty much everything can be changed at run time: names of variables, functions, types, etc. As such it maps very badly onto C. And that's not even considering eval(), which will let you construct arbitrary chunks of Javascript in strings and run them.
úsměv
Profil
cizojazycne citace pokud mozno prekladejte
Joker
Profil
dominicek:
Dá se nějak přeložit JS do C++?

V převážné většině případů by asi bylo nejjednodušší to udělat prostě „hrubou silou“: Vyčíst z kódu jeho algoritmus a pak napsat v C++ kód, který dělá to samé.

Jaký to má mít praktický smysl?

Jinak vzhledem k předchozím otázkám: Smiřte se s tím, že nějaké teoretické úvahy o zákoutích oboru, o kterém vůbec nic nevíte, asi nebudou mít žádný efekt.
Martin2
Profil *
úsměv:
cizojazycne citace pokud mozno prekladejte
Máme to i ilustrovat? Pro negramotné programátory?

To, co se píše na Stackoverflow, je celkem očekávané úskalí. Nejde moc jednoduše převést dynamicky a slabě typovaný jazyk do striktního staticky typovaného. Pokud by to mělo být 100% použitelné, není jiná cesta, než přibalení nějakého JavaScriptového běhového prostředí, jak naznačil juriad, což ale de facto není překlad do jiného jazyka. Mimoto neznáme ani účel ani prostředí, kde by program měl běžet. Nevíme, s jakým API bude pracovat. Nevíme nic.

Myslím, že ta debata postrádá smysl. dominicek nemá dostatečné znalosti, aby se mohl pouštět do tak složitých úvah. Soudě podle nicku a vystupování je to arogantní děcko.
Keeehi
Profil
dominicek:
Tak si to přečti znovu a zjistíš, že tě tady nikdo negramotným nenazval. Martin2 reagoval sarkastickou poznámkou na to co napsal úsměv.

Abych to tak shrnul. dominicek neumí nic, zatím začíná s HTML. Předpokládám, že má problém si zapamatovat HTML tagy a tak si vymyslel, že by bylo pěkné, kdyby mohl používat místo nich česká slova a pak by mu to nějaký program přeložil do jmen HTML tagů.
Jeho přáním by bylo na to mít desktopový program, aby ho mohli lehce používat i jeho kamarádi. Jak se dozvěděl nejspíše ve vedlejším vlákně tak takový program se dá vytvořit právě třeba v C++. Myslím si, že se mu C++ zdá těžké a javascript se mu zdá jako něco, co by se zvládl naučit. Proto hledá nástroj pro překlad z JS do C++.

dominicek:
Ty máš teď několik možností:
- Zapomenout na svůj sen psaní HTML v češtině, a čas co máš věnovar raději právě studiu a zapamatování si HTML tagů. Tu bych ti doporučil.
- Obětovat to, že to bude desktopová aplikace a pokusit se to vytvořit v JS nebo PHP. Protože neumíš ani jedno, strávíš na tom spoustu času a bude to s nejistým výsledkem. Aspoň ale zůstaneš tématicky u webů.
- Nebo si budeš stát za tím, že to bude program. Pak prozatím můžeš na vše kolem tvorby webu zapomenout a začneš studovat, jak se tvoří programy. Možností je spoustu. Pokud ti stačí program, co "běží" v příkazovém řádku pak můžeš použít třeba C/C++. V jednom z předchozích vláken máš ode mě jeden funkční. Jestli neumíš pracovat s příkazovou řádkou, tak to už je věc jiná. Pokud by jsi chtěl program i s GUI (takový ten klikací v okénku), tak se dá znovu použít C/C++, Java a další. Já bych v tomto případě doporučil C#. Má to sice omezení, že bude fungovat jen na Windowsech ale to ti předpokládám vadit nebude. To proč bych ho volil je kvůli tomu, že Microsoft má pro něj velmi dobré vývojové prostředí a GUI si tam můžeš sestavit prakticky jen přetaháním jednotlivých částí na plochu okna přesně tam, kde to chceš mít.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0