Autor Zpráva
kopo
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaké technologie je potřeba k "vyhledávačům" a jejich princip. Například Trivago. Nevíte, jak to funguje technologicky? Jestli vyhledávač musí mít domluvenou spolupráci se všemi hotely a nebo je nějaký algoritmus, který jen prohledává internet a zobrazuje nabídku bez vědomí jednotlivých hotelů? Zajímá mě, jestli je možné udělat vyhledávač na určitou oblast - např. zadám kino + region a vytáhl z toho program kina?

Omlouvám se předem, pokud ten dotaz je blbost. Jen mě zajímá, jak to technologicky funguje.

Děkuji.
Joker
Profil
kopo:
Specifický vyhledávač hotelů, kin a podobně může být technologicky celkem triviální.
V programech kin se bude typicky vyhledávat podle místa, případně podle názvu kina a to je asi tak všechno.
Takže asi i celkem primitivní vyhledávání v databázi názvů kin a jejich měst by mohlo mít slušnou úspěšnost.

Samozřejmě se to pak dá všemožně vylepšovat (např. místo města u kina evidovat souřadnice, pak mít databázi měst, čtvrtí, apod. se souřadnicemi a vyhledávat nejbližší kino, případně kina v okolí aktuálního umístění uživatele, a tak dále, a tak podobně).

Jestli vyhledávač musí mít domluvenou spolupráci se všemi hotely a nebo je nějaký algoritmus, který jen prohledává internet a zobrazuje nabídku bez vědomí jednotlivých hotelů?

Dají se najít oba přístupy, jak sbírání informací vyhledávačem z veřejně dostupných zdrojů, tak dodávání informací těmi, kdo mají být vyhledáváni, další možnost je zadávání informací uživateli vyhledávače (případně dokonce sběr a zadávání informací najatými lidmi).

Často se kombinuje více přístupů (buď že část subjektů údaje dodá sama a zbytek si vyhledávač snaží zajistit jinak, nebo i údaje o jednom subjektu pocházejí z různých zdrojů, například kino dodá svůj program a uživatelé dodají hodnocení kina).
kopo
Profil
To je zajímavé :) tušil jsem, že to nebude nic složitého. Ale kde sehnat tu databázi např. kin a pod. To musí dodat zase jen ty kina,že?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0