Autor Zpráva
jozob
Profil
Možno tento príspevok vyvolá obrovskú diskusiu, možno nie... rád by som bol, keby sa tu každý zmienil o svojich názoroch atď...

Už roky rozmýšľam nad tým, ako sa presadiť na internete...

Ide takúto vec:


1.) Chcel by som založiť niečo, čo by nebolo len tak tuctové, niečo, čo by si ľudia pamätali

2.) Rozmýšľal som nad oblasťou zamerania, došiel som k IT, možno by to mohlo byť niečo iné

3.) Nechcem mať z toho závratný zisk, možno len na beh stránky, odmeny pre členov teamu za strávený čas

4.) Viem, že na takéto veci si trúfajú len veľké firmy, ale prečo to neskúsiť?

5.) Začiatok je bez rizika

6.) Hľadám niekoho, kto by vedel pomôcť, spolupracovať, poradiť, podporiť

7.) Nehľadám nikoho, kto by mi povie, že som naivný

8.) Niečo podobné sa podarilo človeku, ktorý stojí za celým projektom, ktorý mi umožňuje sem písať

9.) Ten človek tiež nie je obrovská firma a podarilo sa mu to

10.) Myslím, že keď niekto chce niečo urobiť a nerobí to len pre osobný zisk, je na dobrej ceste (opäť Yuhú)

11.) Prijmem konštruktívnu kritiku

Takže spúšťam diskusiu...

Ešte raz, v skratke: hľadám čo najviac ľudí, ktorí by sa toho chceli ujať, ktorí by chceli pomôcť. Zo začiatku by to mal byť neziskový projekt, takže zo začiatku nečakajte nič, neskôr, ak sa o rozbehne a ľudia by to navštevovali, mohlo by sa to málinko skomerčniť, aby sa to uživilo + nejaké tie odmeny pre autorov (žiaden enormný zisk, len odmena za strávený čas). Čiže: odvážni webmasteri, designeri, redaktori, coderi, grafici, proste všetci, ktorí by vedeli písať články, spravovať web, hľadať informácie, sledovať dianie, pomáhať s webom atď, ak so mnou súhlasíte a máte záujem, ozvite sa mi...

Nemusí to byť len portál alebo podobne, kľudne môžeme spoločne začat pracovať napr. na nejakom opensource projekte, proste na niečom, čo má možnosť presadiť sa...

Kedysi dávno som čítal článok o mladých autoroch úspešných webov / projektov, boli tam chlapíci aj pod 18 a mali skutočne dobré projekty... K tomuto článku sa neviem dopátrať, ak to niekto nájde, ozvite sa...

Takže čakám na ľudí, ktorí by to chceli skúsiť...

Možno si budete myslieť, že som naivný, ale pochopte ma... nechcem to robiť pre osobný zisk, stačí mi pocit, že vytvoríme niečo, čo by ľudia mali radi a niečo, čo by malo hodnotu

Za odpovede ďakujem!
Leo
Profil
Naivni? Proc? Ale osobne jsem skepticky ke vsemu, co nezacina z vnitrniho pretlaku a potreby neco konkretniho sdelit, chapal bych, kdybyste mel treba nejakeho konicka nebo zajem, sesbiral k tomu co nejvic zajimavych veci a pak to dal na web. Ale zacinat formou bez obsahu... Leo
Pachollini
Profil
Jo, taky mi připadá, že dobrý projekt musí mít nápad, ideu a ne pouze vágní představu, že chceš stvořit něco dobrého a velkého. Doporučuji začít tím, co chceš dělat, ne jak to chceš dělat.
jozob
Profil
Leo
Môžeš mi tykať...

Ťažko je mi začínať samému... chcelo by to zopár ľudí, ktorí by to so mnou prebrali a našli by sme hlavne oblasť pôsobenia, potom by sme zostavili štruktúru teamu atď...
jozob
Profil
Pachollini

Viď predchádzajúci príspevok
jozob
Profil
Ešte aby som to upresnil...
Nehľadám niekoho, kto by mi pomohol s projektom... Hľadám v prvom rade niekoho, kto by mi pomohol vytvoriť projekt... Nie prevádzkovať... To je už druhá vec, ktorá na to nadväzuje
mat
Profil
nezbývá než souhlasit s leem (nebo leoem?) - začínat formou bez obsahu nevede nikam, navíc se ti zcela určitě nepovede sehnat skupinu lidí, kteří by tvořili něco jen tak zadarmo.

Já mám jiný recept - nápad -> pracovitost a entuziasmus -> jít si za svým (lépe sám) - takhle vznikl třeba projekt http://zivotopisyonline (za dva roky skoro 700 tisíc návštěvníků), kde je skoro 500 autorských textů nebo projekt http://www.eruditus.cz (knihkupectví), které jsem společně s tvůrci aplikace (samozřejmě placené aplikace) vydupal z nuly k docela potěšujícímu zisku za necelých půl roku.

Chce to ale ten nápad, bez něj není nic a pracovitost (poslední měsíce pracuji kolem 18 hodin denně). pouhé přizvání lidí k neexistujícímu projektu nestačí na nic.
jozob
Profil
Vidím, že odborníci asi majú pravdu... Niekedy si nad tým sadnem, niečo navrhnem, spravím o tom celý článok (návrhy, postrehy, požiadavky atď...)
No to nič nemení na skutočnosti, že hľadám spriaznenú dušu, ktorá mi pomôže s nápadom...
jozob
Profil
ešte niečo...
navíc se ti zcela určitě nepovede sehnat skupinu lidí, kteří by tvořili něco jen tak zadarmo
To som tu jediný?
mat
Profil
jozob

já rád taky udělám něco zadarmo, ale jelikož jako bývalá zdravotní sestra se specializací pro psychiatrii vím lecos o psychologii, je mi jasné, že brzy začne ve skupině, která společně pracuje na něčem jen tak, bez jasných pravidel a zdarma, převládat jedinec, který bude chtít všechno získat pro sebe - přijdou hádky, obviňování atd. Není opravdu nad to, tvořit projekty sám za sebe, případně s někým, koho k tobě bude vázat zaměstnanecký vztah...
Dero
Profil
jozob: Lidé, kteří něco umí, jsou tedy schopní, si těžko najdou spoustu času, aby se věnovali Tvé myšlence. Vlastně ani ne myšlence, prostě snaze vyniknout (což píšeš Ty sám).

To máš to samé, jako když hledáš někoho, kdo by Ti pomohl s nápadem. Proč by Ti někdo měl pomáhat s nápadem? Nápad buď máš nebo nemáš. Pokud jej má někdo jiný, těžko se o něj podělí s Tebou - mnohem spíš jej rozvine sám. Tebe možná tak nadchne pro jeho realizaci.

Situace: Proč by například z mého nápadu měl profitovat někdo jiný? Když něco vymyslím, tak si najdu a v ideálním případě pro myšlenku nadchnu lidi, kteří mi pak pomohou. Jenže tím se dostávám do odlišné pozice, než si představuješ.

Ty si představuješ, že uděláš něco velkého - něco prospěšného. Ale aby za takovým projektem lidé viděli Tvoji osobu, tak na tu geniální myšlenku projektu musíš přijít sám, nemůžeš hledat někoho, kdo to vymyslí za Tebe (neříkám "s Tebou", protože sám píšeš, že už o tom přemýšlíš roky).

A tím se vracím na začátek. Pro kvalitní projekt potřebuješ schopné lidi. Schopní lidé v dnešní době však nemají čas věnovat se projektům bez koncepce. Schopní lidé jdou pouze za opravdu dobrými nápady... nebo za penězi.
jozob
Profil
mat
Asi máš pravdu....

A čo by si povedal na toto: zostavím team 3 - 5 ľudí, dohodneme sa na určitých pravidlách, spíšeme zmluvu atď... Ale nemôžem si dovoliť hneď zo začiatku niekomu platiť... Malé položky by som si vedel predstaviť (napr. grafiku si zaplatím), ale platiť ľuďom za dlhodobú pracu si určite nemôžem dovoliť...
ax123
Profil
Jedním z příkladů webu, který se vyšvihl je ropiky.net je nejkvalitnější web v oboru a každý, kdo dělá do lehkých bunrků o něm ví, nebo se spolupodílí na kvalitě, výstavně a funkci. Bez myšlenky, nápadu to prostě nejde. Udělat velký web, který se stane zárukou kvality k tomu nestačí jen počáteční nadšení, ale dlouhotrvají absolutní zažranost. Na to jen s cílem udělat něco velkého nevystačíš.
Možná stačí mít dobrý nápad a rozjet ho, věřím, že pak už lidé třeba i naskočí
jozob
Profil
Dero
Nápadov mám dosť... Chcel som nájsť ľudí, ktorí by mi pomohli z toho vytvoriť niečo konkrétne...

Prehodnotím to, skúsim vymyslieť niečo konkrétne, potom pozvať ľudí do niečoho konkrétneho...

Ďakujem za návrhy, postrehy atď... a čakám na ďalšie....
jozob
Profil
Takže doporučujete, aby som vytvoril nejaku konkrétnu myšlienku?
thingwath
Profil
To jednoznačně. Co, to je potřeba vědět, ne jak, to už je vedlejší.
jozob
Profil
OK... Takže ja sa pokúsim "zbúchať" niečo do kopy, mám dosť nápadov, vytvorím CMS (práca na pár mesiacov, ale taká vec sa hodí), napíšem zopár článkov, skúsim to ako-tak rozbehnúť a potom to hodím do diskusie jednak na kritiku a jednak budem hľadať partnerov...

Čakám na ďaľšie návrhy.... a zataľ dík...
lumpik
Profil *
Ano, konkrétní myšlenka je potřeba. Podle ní se případný zájemce o spolupráci rozhodne jestli ho to bude bavit nebo ne.

Pamatuj:
Nejlepší způsob jak s něčím začít, je začít s tím.

Když to bude stát za to, ostatní se k tobě rádi přidají.
Leo
Profil
"Takže ja sa pokúsim "zbúchať" niečo do kopy, mám dosť nápadov, vytvorím CMS (práca na pár mesiacov, ale taká vec sa hodí), napíšem zopár článkov, skúsim to ako-tak rozbehnúť"

Preju hodne stesti, ale vytvaret CMS bez toho, ze mate konkretni obsah.. vrele doporucuju zacit temi par clanky, treba s rucne tvorenym HTML, bez programovani, a teprve pokud zjistite, ze obsah je zajimavy a lidi tam chodi, muzete resit CMS - to je nastroj, ne cil. Ale to jen muj HO :-) Leo
jozob
Profil
Leo
CMS vytvorím určite... dám ho pod GPL a bude... Ten projekt ho bude využívať...
jozob
Profil
Ešte taký malý nápadík... CMS mi bude trvať niekoľko mesiacov... zatiaľ by som to mohol rozbiehať... Poraďte nejaký dobrý a flexibilný opensource CMS, ktorý by sa hodil na portál (mne sa páči Joomla)... dik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0