Autor Zpráva
DaveM
Profil
Ahoj,

můžete prosím někdo doporučit nějaký dobrý, srozumitelný článek o tom, jak se obecně tvoří nějaký větší web pro velkou firmu, instituci apod. od tvorby obsahu až po design?

Sám sice nějakou představu mám, na internetu i v tvorbě webu jsem snad ten pokročilý i když zdaleka ne profesionál a teď jsem se dostal do situace, kdy potřebuju svého šéfa navést na správnou cestu k tomu, aby pro naši instituci nechal udělat ten správný web tím správným způsobem, odborně, profesionálně a moderně, aby to nebylo jen mátožné pokračování zfušovaného paskvilu z 90. let jako je tomu teď? Aby se nenechal zmást současnými "webmastery", kteří právě uvízli kdesi v 90. letech a myslí si, že když umějí pár tagů HTML a vědí, co je to PHP a jak se s ním zhruba dělá, jsou bez problémů schopni i vytvořit dobře strukturovaný a použitelný web. Že to, že je jakýsi odkaz na první stránce a uživatel ho nenajde, ještě nutně neznamená, že je idiot, protože ten odkaz je ukrytý v nějakém zcela zcestném menu...

I já sám bych se potřeboval poučit na téma, co to vlastně pro střední až větší firmu znamená provozovat takový web nebo spíš už informační systém - kdo by do něj měl shánět obsah, s jakými kompetencemi, jestli a jaký by nad tím vším měl být nějaký centrální dohled atd. Také nevím, co přesně obnáší spolupráce s webdeveloperskou firmou, co se očekává od nás, že jí na web dodáme, co máme očekávat my od ní, co všechno pro nás udělá, jak probíhá další spolupráce atd.

Existují na toto vše nějaké osvědčené mechanismy a postupy nebo toto vše budeme muset od základu znovu rozhodnout sami?

Existuje k tomuto nějaká literatura (česky nebo anglicky, to je celkem jedno), která by nás při tomto celkem velkém projektu osvítila a ukázala správnou cestu?

Díky moc všem za jakoukoliv radu!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0