Autor Zpráva
dabljirka
Profil
mám pro web připravených asi 70MB animací (většinou v movie12) a potřeboval bych je komprimovat - je to pár věcí, ale zaberou víc, než celý web; lze animace komprimovat? A v případě, že ano, jak? Díky za radu. A všem modravým světlem ozářeným, hezké svátky.
Radek Hrabůvka
Profil
Nevím, co je movie12, zkus upřesnit dotaz.
Obecně: vše lze komprimovat. U komprimovaných formátů (mp3, mpeg...) běžná komprimace (zip, rar...) prakticky nemá význam, lze provézt převod do jiného komprimivaného formátu (ogg, DivX...)
dabljirka
Profil
Nevím, co je movie12, zkus upřesnit dotaz.
Movies12 je program na vytváření animací.
A všechny jsou v gifu. Byl bych vděčný za radu, jak je buď převést a komprimovat, nebo komprimovat (aniž by se, samozřejmě, kvlalita nepropadla k nepoužitelnosti - a jestli je možné je potom umístit na web)
Miloš
Profil
Gif je zám o sobě komprimovaný LZW a JPG prozměnu neumí animovat, takže smůla :-(
dabljirka
Profil
Díky ... co se dá dělat
Miloš
Profil
Jo ještě mě napadlo – někdy pomůže vyhodit každé druhé (třetí a tak podobně) políčko (neboli vrstvu) – při rychlosti animace se to může ztratit.
dabljirka
Profil
Jasně - díky, co se dalo jsem vyházel. To bylo první. Jenže třeba plynulá transformace xichtíku potřebuje přesný počet oken- jinak skočí a je po srandě. Tedy ono by se nic nestalo; ale já bych to nepřežil
Anonymní
Profil *
Nejlepší komprimace animovaných gifů je funkce optimalizace,která si zapamatuje jen první rámeček v nezměněné podobě a z každého zbylého rámečku si zapamatuje jen ty změny,které jsou jiné pro celý animovaný gif.( to co je stejné převede do alfa kanálu tj.průhlednosti a ta téměř nic nezabírá )
Na jedné animaci se tak dá ušetřit i více než polovina původní velikosti.Druhý způsob je zmíněné smazání každého např. patého rámečku, a pak je ještě třetí způsob snížit počet barev.( v Programu Gif Movie Gear se dá nastavit pro jakýkoliv gif 256,128,64,32,16,a 8 barev),nevím jestli to jde i v tom movie12.
Kombínací těchto všech možností by jsi se mohl dostat i např. na 20 MB ( za předpokladu,že jsi zatím žádný z těch způsobů nepoužíval )
Miloš
Profil
Anonymní„ ( za předpokladu,že jsi zatím žádný z těch způsobů nepoužíval )“
respektive pokud máš zazálohovanou původní verzi
dabljirka
Profil
Trochu pozdě (myslel jsem že během pár dní - tj: začátek roku - budou stránky na sítí. Tak i moje reakce. Všechno trošku jinak ...) ... ale přece:
Dlužím díky Anonymnímu za dobrou radu! Podařlilo se mi další optimalizací (dělal jsem to v Adobe ImageReady)značně omezit velikost - víc než na třetinu! Je to k vidění na http://jirkart.euweb.cz. (stránky tam jsou jen pár dní, ale mám pocit-zatím neověřeno, a asi záleží i na rychlosti-že se animace i obrázky natahují pomalu ... zkusím jinde)
Takže ještě jednou dík a zdravím
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0