Autor Zpráva
marvays
Profil
Dobrý den.
Můj bratr začal vydávat časopis se zaměřením na zahradu a zahradní techniku. Dostal jsem za úkol mu vyrobit web. Chtěl bych ale poradit s jednou věcí . . . nebo spíš znát vaš názory.

Požadavkem je, že by za rozumné předplatné nabízel roční přístup k vydaným článkům. Možností, jak toto provést mě napadlo hned několik. Když jsem nad tím dlouze přemýšlel, napadla mě asi pro mě asi nejzajímavější varianta ta, že bych veškeré články z časopisu nasázel na web stím, že prbní polovina článku bude viditelná pro všechny návštěvníky, přičemž druhou polovinu by si mohl zobrazit pouze přihlášený návštěvník s platným členstvím. Tato varianta mi přijde lepší v tom, že to nebude jen jakýsi download manager s pdf soubory.

Co si o tom myslíte vy?
Tomášeek
Profil
marvays:
Pro začínající časopis je blbost mít placený obsah. Co mě přinutí si ten obsah zaplatit, když nevím, v jaké kvalitě a kvantitě budou články vycházet, jestli mi sednou, jestli se mi budou hodit, jestli budou originální a zajímavé a ne jen zkopírované z jiných zdrojů, ...?

Tento požadavek bych mu rozmluvil, alespoň do začátku. Není rozumný a nejspíš na něj dojede. Nevýhoda zamknutého obsahu (ať tak či tak) má ale i další nevýhody - nemožnost odkázat (resp. odkázat ano, al epřečíst příjemcem už nikoliv), nemožnost indexovat vyhledávačem (nebo opět jen tu veřejnou část), ztráta části čtenářů (zda větší či menší nevím) a tedy i ztráta potenciálních dalších čtenářů získaných "per huba" nebo odkazem, recenzí, referencí.

Pokud na něm bude trvat, tak možné je obojí, buď vybrané články zcela zamknuté, nebo zamknutá jen jejich část. Download PDF nutný není, po přihlášení může dotyčný číst na webu, nemusí přeci stahovat PDF.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0