Autor Zpráva
Littlefinger
Profil *
Zdravím,
študujem na gymnáziu so zameraním na informatiku (momentálne 2.ročník) a už od mala som vedel že sa chcem venovať IT, konkrétne programovaniu. Potreboval by som však pomôcť s niektorými vecami a verím že tu je to správne miesto.

1. Na ZŠ som bol v matematike skutočne talentovaný a nemal som s ňou problémy, teraz to na SŠ však vypadá že budem mať ďalšiu štvorku z matematiky, nechcem sa vyhovárať, no problém je v učiteľke. Vypadá to že ako trieda učiteľku vymeníme, no skôr ma zaujíma či tie štvorky budú mať veľký vplyv pri príjmaní na VŠ, má vôbec zmysel dávať prihlášku na IT školu so štvorkami z matematiky? Alebo je to len o známke na maturite?

2. Programovanie ma neskutočne baví a chcel by som sa vydať viacerými smermi, to je tvorba webových stránok a aplikácií ale taktiež mám veľký záujem o C#, mal by som si rozširovať obzory, alebo sa sústrediť len na jednu vec?
Mlocik97
Profil
Littlefinger:
nechcem sa vyhovárať, no problém je v učiteľke.


tak prečo sa vyhovárate keď nechcete? Ostatne je pravda že učitelia v školách sú často už aj "sprostejší" než žiaci, hold úroveň škôl na Slovensku. So 4-kami na VŠ to pôjde ťažko ale nieje to nemožné. Maturita samozrejme rozhoduje najviac ale aj vysvedčenia, ešte bych ti odporučil SCIO (je to sračka, ale pomôže sa ti dostať na VŠ).

To či sa zameriavať na jednu časť alebo na viacero záleží od teba.
M4n
Profil *
Dostat se na vysokou školu většinou není problém. Hlavní síto je konec prvního semestru a prvního ročníku.

Být tebou bych si velmi důkladně ujasnil, jestli je opravdu problém v učitelce nebo v tobě. Počítej s tím, že na IT škole budeš mít 3–4 semestry matematiky a pak ještě spousty předmětů, co matematiku aplikují. Pokud máš (oprávněně) čtverky z něčeho tak snadného, jako je středoškolská matematika, tak to bude asi hodně tvrdý chleba.
Taurus
Profil
Ne. Pokud tě něco hodně baví, známky jsou naprosto pasé. Až na druhém místo bych dával talent. Jo, talent je důležitý, ale proč dělat něco, k čemu nemáš velký vztah a nenaplňuje tě to... Stejně tě to vždycky bude táhnout k tomu, co tě baví. Střední je plná výkyvů, špatné známky nemusí nic znamenat. Dodnes si ty moje z prváku z druhého pololetí pamatuju: 1, 3, 5, 1, 3, 5, 1, 3, 3. :-) Na Masaryčce jsem absolvoval ve výsledku 9 semestrů matiky, ač jsou povinné čtyři. Holt jsem je často opakoval. I tak si dnes rád občas procházím wiki a zajímavé matematické obory. Matiku jsem měl rád na základce, na střední a výšce mi neseděli učitelé, až u státnic mě to zase po 12 letech chytlo, protože jsem zamakal a snažil se na všechno přijít sám a v souvislostech. Ne co to je, ale co je za tím, proč je to potřeba a jak to vzniká. Díky tomu jsem to líp pochopil.

Navíc TSP na MU na informatiku vůbec nepočítají se známkama ze střední a z maturity, takže dle toho kam půjdeš, tak není třeba se ohlížet na výsledky ze střední. Známky ze základky mi pomohly na střední, ale známky ze střední na výšku vůbec.
Keeehi
Profil
Vyber si výšk(u/y) a zjisti si podmínky přijetí. Na školách kam jsem se hlásil já to bylo "jedno". Může to poct, že tě někam vezmou bez přijímaček, ale stejně je většinou zajímají jen poslední ročníky a maturita. Ale pokud se nedostaneš bez přijímaček, tak je vždy můžeš dělat.

mal by som si rozširovať obzory, alebo sa sústrediť len na jednu vec?
Rozhodně rozšiřovat. I když si myslíš, že víš co chceš dělat, tak to tak úplně nebude. Když jsem nastupoval, tak jsem si taky myslel jak mám jasno. A až teprve tam jsem zjistil, že samotné programování mě až tak nebaví a že existují jiné obory, které mě lákají více.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0